به گزارش اکوایران، ثبت‌نام انتخابات هیات نمایندگان اتاق‌های سراسر کشور از (4 بهمن) آغاز شد و با پایان مهلت ثبت نام، 18 بهمن نتایج اولیه ثبت‌نام‌کنندگان انتخابات اتاق‌ها شد. طبق اعلام انجمن نظارت بر انتخابات اتاق‌های سراسر کشور در این مرحله 2 هزار و 119 متقاضی برای انتخابات این دوره اتاق ثبت نام کردند که اهلیت 890 نفر از ثبت‌نام کنندگان تایید نشد. در فهرست نتایج اعلام شده، شاهد جاماندن چهره‌های مشهور از فهرست انتخاباتی بودیم، چهره‌های که بسیاری از فعالان اتاق برای ریاست و یا حضور آنها در هیات رییس اتاق گمانه‌زنی می‌کردند. با توجه به گستردگی متقاضیانی که اهلیت آنها محرز نشده انجمن نظارت بر انتخابات دهمین دوره هیات نمایندگان اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور اعلام کرد نامزدهایی که صلاحیتشان احراز نشده است تا پایان روز سه‌شنبه دوم اسفند فرصت دارند با ورود به سامانه انتخابات (به آدرس election.iccima.ir) مراجعه و با بارگذاری مستندات تکمیلی اعتراض خود به عدم تایید صلاحیت خود را به شورای عالی نظارت اعلام کنند.

حسین میرمحمدصادقی رئیس انجمن نظارت بر انتخابات دهمین دوره هیات نمایندگان اتاق‌های بازرگانی طی نامه‌ای به هیات‌های نظارت روند اعتراض نامزدها به نتیجه بررسی صلاحیت‌ها را اعلام کرد.

به گزارش اتاق بازرگانی تهران، حسین میرمحمدصادقی در این اطلاعیه با اشاره به استعلام مکرر هیات‌ها و نامزدها، شش مرحله ثبت اعتراض به عدم احراز صلاحیت را اعلام کرد. بر این اساس نامزدهایی که صلاحیت آنها توسط انجمن نظارت بر انتخابات احراز نشده است، می‌توانند تا پایان روز سه‌شنبه 2 اسفند 1402 اعتراض خود را به شورای عالی نظارت اعلام کنند.

نامزدها می‌توانند با مراجعه به سامانه انتخابات (election.iccicma.ir) و درج کد رهگیری خود به بخش پیگیری درخواست بروند و روی لینک بارگذاری شده مربوط به ثبت اعتراض کلیک کنند. نامزدهای می‌توانند در این بخش شرح کوتاهی از اعتراض خود را نسبت به عدم تایید صلاحیت خود بنویسند و مستندات تکمیلی مربوط به احراز اهلیت خود را بارگذاری کنند.

این فرآیند با تایید نهایی و دریافت کد پیگیری به اتمام می‌رسد. اعتراض‌های ثبت‌شده در سامانه مستقیم به شورای عالی نظارت برای بررسی و اعلام نتیجه اعتراض ارسال می‌شود.