به گزارش اکوایران، برای پیش بینی بورس امروز –چهار‌شنبه 20 بهمن- به روند بازار سهام در روز گذشته نگاه می‌کنیم. در روز سه‌شنبه شاخص کل بورس 6 هزار و 702 واحد صعود کرد و به رقم یک میلیون و 281 هزار و 169 واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز هزار و 633 واحد بالا آمد و در رقم 325 هزار و 620 واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 132 واحد رشد کرد و به رقم 17 هزار و 506 واحد رسید.

در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه، 264 نماد رشد قیمت و 204 نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، 53 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 41 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت‌های زغال سنگ نگین طبس (کطبس)، شرکت لیزینگ کارآفرین (ولکار) و شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران (وساخت) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت‌های تجلی توسعه معادن و فلزات (تجلی)، بیمه پاسارگاد (بپاس) و شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان (غشهداب) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای غشصفا (شرکت شیر پاستوریزه پگاه اصفهان)، دپارس (شرکت پارس دارو) و غالبر (شرکت لبنیات کالبر) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس عطرین نخ قم (نطرین)، شرکت فراوری زغال سنگ پروده طبس (کپرور) و شرکت بازرگانی و تولیدی مرجان کار (کمرجان) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

عرضه و تقاضای بورس در انتهای معاملات روز سه‌شنبه، علامتی کارآمد برای پیش بینی عرضه و تقاضای بازار سهام در روز ‌چهار‌شنبه است. در پایان معاملات روز سه‌شنبه بازار با مازاد تقاضا‌ی 43 میلیارد تومانی بسته شد.

ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز دوشنبه 35 درصد کاهش یافت و 85 میلیارد تومان شد. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته 58 درصد رشد کرد و در رقم 128 میلیارد تومان ایستاد. 

پیش بینی بورس

بیشترین تقاضاها

روز سه‌شنبه نماد وبملت (بانک ملت) با صف‌ خرید 35 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از وبملت، نمادهای کاما (شرکت باما) و لپارس (شرکت پارس الکتریک) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بیشترین عرضه‌ها

روز گذشته بیشترین صف فروش نیز به غدشت (شرکت دشت مرغاب) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 22 میلیارد تومانی داشت. پس از غدشت، نمادهای وسخوز (شرکت سرمایه گذاری استان خوزستان) و سدبیر (شرکت سرمایه گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان) بیشترین صف فروش داشتند.

پیش بینی بورس

پیش بینی بورس امروز

معامله‌گران در شرایطی به استقبال آخرین روز معاملاتی هفته می‌روند که دیروز بازار سهام تغییر مسیر داد و پس از دو روز صعودی شد و شاخص کل بورس از سطح یک میلیون و 280 هزار واحد بالا آمد.  

همچنین روند خروج نقدینگی حقیقی از بورس کاهش یافت و با افت 89 درصدی نسبت به روز دوشنبه به رقم 46 میلیارد تومان افزایش یافت. این دومین روز نزولی خروج پول حقیقی است. 

دیروز قیمت سهم‌های ریالی بازار صعود کرد و گروه‌های خودرویی و بانکی سبزترین گروه‌های بازار بودند. خصوصا نمادهای بانکی که همگی آن‌ها رشد قیمت داشتند. وبملت بیشترین صف خرید بازار را در پایان معاملات داشت و پس از تجلی، بیشترین پول حقیقی را جذب کرد.نمادهای ومعادن، فارس، وبملت، خودرو، کچاد، وتجارت، وبصادر، وپاسار، خساپا، خبهمن، شبندر و شپنا بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل داشتند. 

به نظر می‌رسد در شرایطی که قیمت دلار روند کاهشی دارد قیمت سهم‌های دلاری رو به نزول است و قیمت سهم‌های ریالی رو به افزایش است. 

علاوه بر این روز سه‌شنبه پس از سه روز معاملات بازار سهام با مازاد تقاضا بسته شد. در پایان معاملات سه‌شنبه 46 نماد صف خرید داشتند و ارزش صف‌های خرید با رشد 58 درصدی نسبت به دیروز به 128 میلیارد تومان رسید که 43 میلیارد تومان بیشتر از ارزش صف‌های فروش بود. 

بدین ترتیب بازار به تعادل رسید و نیمی از نقشه بورس سبزرنگ شد. دیروز شاخص سطح حمایت یک میلیون و 280 هزار واحد را پس گرفت و حال سهامداران می‌توانند به بازگشت شاخص و شکل گرفتن یک روند صعودی امیدوار باشند، شاخص در فاصله 19 هزار واحدی سطح یک میلیون و 300 هزار واحد قرار گرفته و شاید بتواند در آخرین روز کاری هفته به سمت آن حرکت کند. 

پیش بینی بورس