به گزارش اکوایران، برای پیش بینی بورس امروز –دوشنبه 25 بهمن- به روند بازار سهام در روز کاری قبل نگاه می‌کنیم. روز یکشنبه نماگرهای بازار سهام سقوط کردند. شاخص کل کاهش 8 هزار و 38 واحدی داشت و شاخص کل هم‌وزن هزار و 423 واحد افت کرد. شاخص کل فرابورس نیز 74 واحد پائین آمد. 

در پایان معاملات ‌روز یکشنبه، 121 نماد رشد قیمت و 353 نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، 24 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 71 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز یکشنبه در بورس شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی (تکشا)، شرکت پاکسان (شپاکسا) و شرکت نوش مازندران (غنوش) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت‌ صنایع چوب خزر کاسپین (چخزر)، شرکت کشاورزی و دامپروری بینالود (زبینا) و شرکت توسعه سامانه نرم افزاری نگین (توسن) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت 

در بورس نمادهای ونفت (شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت)، لپارس (شرکت پارس الکتریک) و ختراک (شرکت ریخته گری تراکتورسازی ایران) در روز یکشنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت داروسازی سبحان انکولوژی (دسانکو)، شرکت ویتانا (غویتا) و شرکت فرابورس ایران (فرابورس) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

معاملات روز یکشنبه بازار با مازاد تقاضا‌ی 62 میلیارد تومانی بسته شد. در پایان معاملات یکشنبه 46 نماد صف فروش و 28 نماد صف خرید داشتند. ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز شنبه 22 درصد افزایش یافت و 109 میلیارد تومان شد. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته 10 درصد افت کرد و در رقم 171 میلیارد تومان ایستاد. 

پیش بینی بورس

بیشترین تقاضاها

در روز یکشنبه  نماد فزر (شرکت پویا زرکان آق دره) با صف‌ خرید 113 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از فزر، نمادهای غنوش (شرکت نوش مازندران) و فولای (شرکت فولاد آلیاژی یزد) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بیشترین عرضه‌ها

روز گذشته بیشترین صف فروش نیز به غدشت (شرکت دشت مرغاب) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 21 میلیارد تومانی داشت. پس از غدشت، نمادهای وسخوز (شرکت سرمایه گذاری استان خوزستان) و سدبیر (شرکت سرمایه گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان) بیشترین صف فروش داشتند.

پیش بینی بورس

پیش بینی بورس امروز 

روز یکشنبه شاخص بورس تهران دومین روز نزولی متوالی را ثبت کرد. در 8 روز کاری اخیر 5 روز شاخص نزول کرده است و دیروز پس از یک هفته بار دیگر از سطح یک میلیون و 280 هزار واحد پائین آمد. سطحی که به تحلیل‌گران تکنیکی و تکنیکالیست‌ها آن را سطح حمایت شاخص بورس تهران می‌دانستند. در دومین روز کاری هفته اغلب بزرگان بازار افت قیمت داشتند، میدکو، نوری، فملی، خودرو، ومعادن، وتجارت، وبملت، شپنا، شتران، وبصادر، فولاد، رمپنا، وپاسار، شبندر، خساپا، تاپیکو و ذوب بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. 

دیروز سمت عرضه‌ی بازار قدرتمندتر از روزهای قبل بود و در پایان معاملات ارزش صف‌های فروش به 109 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز شنبه رشد 22 درصدی داشته است.

همچنین برای یازدهمین روز پیاپی نقدینگی حقیقی از بورس خارج شد ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بازار 346 میلیارد تومان بود که نسبت به روز شنبه افزایش 31 درصدی داشته است. دیروز نمادهای پیشران و شاخص‌ساز بازار از جمله تجلی، فولاد، بپاس، اتکای، فملی، شبندر، سامان، فارس، ومعادن و سمگا با خروج پول حقیقی مواجه بودند. 

  دیروز شاخص کل برای دومین بار در 2 هفته اخیر از سطح یک میلیون و 280 هزار واحد پائین آمد. تحلیل‌گران تکنیکی این سطح را سطح حمایت شاخص معرفی می‌کردند و معتقد هستند مرز یک میلیون و 280 هزار واحد سطح حمایت میانه‌ی کانالی است که از شهریور ماه آغاز شده است. اگر شاخص این سطح حمایت را از دست بدهد در میان مدت از مرز یک میلیون و 200 هزار واحد پائین می‌رود و وارد کانال پائین‌تر می‌شود. برخی از تحلیل‌گران تکنیکی سطح حمایت یک میلیون و 280 هزار واحد را مرزی دینامیک می‌دانند و معتقدند شاخص می‌تواند با تکیه به نمادهای کامودیتی محور به سمت بالا برگردد. اما شاخص‌های عملکردی بازار در معاملات دیروز نشانه مثبتی ندارد. دیروز سمت عرضه بازار قوی‌تر شد و خروج نقدینگی حقیقی افزایش یافت. بنابراین تنها نشانه مثبت برای فعالان بازار رشد قیمت کامودیتی‌ها و افزایش قیمت دلار است. 

پیش بینی بورس