به گزارش اکوایران، برای پیش بینی بورس امروز –چهار‌شنبه 11 اسفند- به روند بازار سهام در روز دوشنبه نگاه می‌کنیم. در روز دو‌شنبه شاخص کل بورس 3 هزار و 580 واحد صعود کرد و به رقم یک میلیون و 281 هزار و 872 واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز 3 هزار و 151 واحد بالا آمد و در رقم 333 هزار و 950 واحد ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس 30 واحد رشد کرد و به رقم 17 هزار و 672 واحد رسید.

در پایان معاملات ‌روز دوشنبه، 333 نماد رشد قیمت و 129 نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، 67 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 26 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت‌ سرمایه گذاری ساختمان ایران (وساخت)، شرکت صنایع کاشی و سرامیک سینا (کساوه) و شرکت گسترش مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری (ومدیر) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت‌های صنایع غذایی مینو شرق (غمینو)، شرکت داروسازی کاسپین تأمین (کاسپین) و شرکت سرمایه گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان (سدبیر) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای کسرا (شرکت سرامیک‌های صنعتی اردکان)، غاذر (شرکت کشت و صنعت پیاذر) و شغدیر (شرکت پتروشیمی غدیر) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت قند شیروان (قشیر)، شرکت مهندسی ساختمان تأسیسات راه آهن (بالاس) و شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان شرقی (غپآذر) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

عرضه و تقاضای بورس در انتهای معاملات روز دو‌شنبه، علامتی کارآمد برای پیش بینی عرضه و تقاضای بازار سهام در روز ‌چهار‌شنبه است. در پایان معاملات روز دو‌شنبه بازار با مازاد تقاضا‌ی 175 میلیارد تومانی بسته شد.

ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز یکشنبه 59 درصد افزایش یافت و 27 میلیارد تومان شد. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته 30 درصد رشد کرد و در رقم 202 میلیارد تومان ایستاد. 

پیش بینی بورس

بیشترین تقاضاها

روز دو‌شنبه نماد ثشاهد (شرکت سرمایه گذاری شاهد) با صف‌ خرید 24 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از ثشاهد، نمادهای غمینو (شرکت صنایع غذایی مینو شرق) و غدام (شرکت خوراک دام پارس) بیشترین صف خرید را داشتند. 

بیشترین عرضه‌ها

روز گذشته بیشترین صف فروش نیز به نماد غدشت (شرکت دشت مرغاب) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 20 میلیارد تومانی داشت. پس از غدشت، نمادهای بالاس (شرکت مهندسی ساختمان تأسیسات راه آهن) و وتعاون (شرکت بیمه تعاون) بیشترین صف فروش داشتند.

پیش بینی بورس

پیش بینی بورس امروز

معامله‌گران در شرایطی به استقبال معاملات روز چهار‌شنبه می‌روند که روز دوشنبه بازار سهام تغییر مسیر داد و پس از 2 روز صعودی شد و شاخص کل بورس از سطح یک میلیون و 280 هزار واحد بالا آمد.  

به علاوه روند خروج نقدینگی حقیقی از بورس باز هم کاهش یافت و شاهد خروج 3 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی به بازار بودیم. همچنین برای دومین روز متوالی معاملات بازار سهام با مازاد تقاضا بسته شد. در پایان معاملات دو‌شنبه 84 نماد صف خرید داشتند و ارزش صف‌های خرید با رشد 30 درصدی نسبت به یکشنبه به 202 میلیارد تومان رسید که 175 میلیارد تومان بیشتر از ارزش صف‌های فروش بود. 

نکته مهمتر اینکه نرخ رشد شاخص هم وزن بیش از شاخص کل بود و بخش بزرگی از بازار سبزپوش شد. شاخص هم وزن بیش از 3 هزار واحد رشد کرد و گروه‌های ریالی سبزپوش شدند. بانکی‌ها و خودرویی‌ها در کنار گروه‌های انبوه سازی املاک و مستغلات و سیمانی‌ها سبزترین گروه‌های بازار بودند. 

 روز دوشنبه ارزش معاملات خرد در سطح پائینی قرار دارد که می‌توان آن را نشانه دست به عصا شدن معامله‌گران قلمداد کرد، با این حال روند نزولی خروج پول حقیقی نشانه مثبتی برای بورسی‌ها بود تا با امیدواری به رویدادهای روزهای بعد نگاه کنند.

پیش بینی بورس