به گزارش اکوایران مقامات چینی روز پنجشنبه دوم ژوئن گفتند که بازپرداخت مالیات بر ارزش افزوده را تسریع خواهند کرد و تضمین می‌کنند که اوراق قرضه ویژه محلی برای تامین مالی پروژه‌های زیرساختی را تسریع خواهند کرد.

شیوع کرونا در پکن ظرف هفته‌های گذشته نگرانی‌هایی از قرنطینه سختگیرانه این شهر به وجود آورد؛ اما خوشبختانه چنین نشد و مقامات پکن به وضع محدودیت‌های منطقه‌ای در این شهر بسنده کردند. عدم قرنطینه پکن امید به بهبود تقاضا برای آهن و فولاد در هفته‌های پیش‌رو را تقویت کرد و باعث شد تا سیگنالی افزایشی به بازار آهن و فولاد مخابره شود.

تعداد موارد جدید روزانه مبتلا به کرونا در شانگهای ظرف 3 روز منتهی به روز جمعه سوم ژوئن به کمتر از 100 نفر رسید؛ این کاهش موارد ابتلا باعث شده تا از قرنطینه شانگهای کاسته شود و بازارها با چشم‌انداز مثبت تقاضا روبرو شوند.

image-768x461

به گزارش بلومبرگ بهای هر تن سنگ‌آهن عیار 62 درصد وارداتی به شمال چین رشدی 0.6 درصدی داشت و به 141 دلار و 95 سنت رسید. تحلیلگران کارگزاری گلکسی فیوچرز می‌گویند: وضعیت در بازار جهانی سنگ‌آهن نسبتا پایدار است، تقاضا رو به بهبود است و این‌ امر می‌تواند به بهبود وضعیت بازار کمک کند.

اما تحلیلگرانANZ Research  در یادداشتی اعلام کردند که اجتمالا رشد قیمت سنگ‌آهن محدود باشد.

محدودیت‌های تولید فولاد در چین همچنان پابرجاست؛ در این شرایط تسهیل مقررات بخش مسکن، می‌تواند به بهبود بازار آهن و فولاد منجر شود.