به گزارش اکوایران شاخص حمل و نقل دریایی بالتیک به کمترین میزان خود ظرف 4 ماه اخیر یعنی پس از نیمه آوریل امسال رسید. شاخص حمل و حمل و نقل پاناماکس نیز که هزینه حمل محموله‌های زغال‌سنگ و گندم را ارزیابی می‌کند نیز ظرف 20 روز گذشته در مسیر کاهش ارزش قدم برداشت و تنها در آخرین روز از هفته جاری 2.4 درصد از ارزش خود را از دست داد. شاخص سوپرامکس نیز ظرف 2 هفته اخیر در مسیر افت نرخ قدم برمی‌دارد. افت نرخ شاخص‌های حمل دریایی بیانگر افت تقاضا بوده و چشم‌انداز منفی از وضعیت تولیدات صنعتی ترسیم می‌کند.

واهمه از رکود اقتصادی هزینه حمل دریایی را کاهشی کرد

شاخص حمل دریایی بالتیک درای در آخرین روز از هفته گذشته به 2067 واحد رسید که این رقم نسبت به اوج ارزش این شاخص در سال جاری میلادی که در نیمه ماه مه به ثبت رسیده بود کاهشی 63 درصدی داشته است. افت هزینه انرژی و فاصله گرفتن بهای نفت از رکورد قیمتی 14 سال اخیر خود از جمله دلایل عقبگرد شاخص بالتیک درای در هفته‌های اخیر است. در عین حال کاهش تقاضا برای کامودیتی‌ها متاثر از بروز رکود در اقتصاد جهانی نیز از این عقبگرد ارزش حمایت کرده است. ترسیم چشم‌انداز منفی از اقتصاد جهانی باعث شده تا صاحبان کشتی‌های بزرگ از واهمه شدت گرفتن رکود حاضر به ارائه تخفیف در هزینه حمل محصولات از مبدا به مقصد باشند. این موضوع نیز از عقبگرد ارزش این شاخص حمایت کرده است.

افزایش موجودی با وجود کاهش تولید

کاهش حاشیه سود تولید فولاد در چین به دلیل عدم رونق در بخش مصرف باعث شده تا بسیاری از فولادسازان این کشور نسبت به اورهال پیش از موعد اقدام کنند. در عین حال فشار دولت چین در کنترل آلاینده‌های کربنی نیز برخی فولادسازان این کشور به روش کوره بلند را تحت فشار کاهش تولید قرار داده است. به این ترتیب از میزان فولادسازی در بزرگترین اقتصاد کالا محور دنیا در هفته‌های اخیر کاسته شده است. کاهش اجباری یا اختیای تولید فولاد در چین باعث نشده تا موجودی انبارهای این کشور از شمش فولاد کاهشی شود. موجودی بیلت انبارهای تانگشان در هفته گذشته نیز 514 هزار تن افزایش داشت و به 968 هزار تن رسید.

افزایش موجودی در شرایطی که از میزان تولید کاسته شده موید تضعیف تقاضا در این بخش است. به این ترتیب باید اذعان کرد که با وجود اقدامات حمایتی ولت پکن برای بازگرداندن اقتصاد به مسیر رشد همچنان تقاضا در بخش محصولات فولادی ضعیف بوده و این موضوع پاشنه‌ آشیل بازگشت اقتصاد این کشور به مسیر رونق است.