بازار امروز در حالی کارخود را به پایان برد که با افت بیش از 8 هزار واحدی همراه بود. از برجام هم هنوز خبری نیست و منتظر پاسخ غرب هستیم و افت‌های بازار را می توان ناشی از فروش افراد ریسک گریز بازار دانست. 

فاطمی‌امین، وزیر صمت گفت که واردات خودرو نهایی شده است و شنبه هفته آینده خبر قطعی واردات خودرو را اعلام می‌کنیم. از بازار دلار هم خبر رسید که  قیمت دلار در معاملات بازار آزاد به زیر 30 هزار تومان کاهش پیدا کرده است.

فدایی مدیر عامل شرکت فرابورس هم اعلام کرد که  باید مبلغ قرارداد بازیکنان و کادر فنی باشگاه‌های سرخابی منتشر شود تا نماد آن‌ها در فرابورس باز شود. همچنین امروز مجلس هم جلسه غیرعلنی درباره مذاکرات هسته‌ای برگزار می‌کند.

همانطور که در نقشه بازار مشاهده می‌شود بازار بورس اوراق  بهادار تهران با افت 8 هزار و 105 واحدی همراه بود و اکثر نمادهای گروه‌های شیمیایی و فراورده‌های نفتی اوضاع جالبی نداشتند و تنها گروه خودرویی پیشتاز در خرید بوده است. 

در این گروه یعنی گروه خودرویی نماد خساپا با صف خرید و ورود بیش از 70 میلیارد تومانی همراه شد. از آن سوی بازار هم نمادهای شپنا و شتران و شبندر به واسطه افت قیمت جهانی نفت با افت و خروج پول های حقیقی همراه بودند. نماد شپنا با خروج پول 39 میلیارد تومانی صدر نشین خروج پول حقیقی ها از بازار بود. گروه فلزات اساسی با ارزش معاملاتی پایین تنها نظاره گر بازار روز جاری بودند.

تقاضای خوبی برای های‌وب و آسیاتک در بازار وجود داشت اما با خروج 20 میلبارد تومانی حقیقی‌ها برای نماد های وب بود و نماد برکت هم در گروه دارویی‌ها مثبت به کار خود پایان داد.

 در سامانه کدال هم  نماد زدشت گزارش فعالیت ماهانه دوره یک ماهه منتهی به 1401/04/31 (اصلاحیه) را منتشر کرد که این شرکت در این دوره 171.4 میلیارد تومان فروش داخلی داشته است و این در حالیست که در مدت مشابه سال قبل این مقدار برابر با 86.3 میلیارد تومان بوده است.

فسازان هم اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای دوره 3 ماهه منتهی به 1401/03/31 (حسابرسی نشده) (اصلاحیه) منتشر کرده که به ازای هر سهم 6 تومان سود محقق کرده است.

توسن هم اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای دوره 6 ماهه منتهی به 1401/03/31 (حسابرسی شده) به ازای هر سهم 62 تومان سود شناسایی کرده است.