بورس اوراق بهادار تهران امروز با افت 12 هزار و 592 واحدی روی رقم یک میلیون و 438 هزار و 811 واحدی رسید و ارزش بازار هم عدد 5434 همتی رسید.تاثیرگذاران منفی بازار نماد های کچاد ؛ کگل نوری و فارس بودند ارزش معاملات خرد بازار 2 هزار 899 میلیارد تومان بود. در بازار اوراق اختیار خرید و فروش که چند وقتی است دوباره مورد توجه قرار گرفته و ارزش معاملات آن به 17 میلیارد تومان رسیده است. البته این رقم نسبت به روز چهارشنبه با افت 30 درصدی همراه بوده است.

بیشترین ورود پول حقیقی به نماد حفارس با رقم 19.5 میلیارد تومانی بوده و بیشترین خروج پول هم مربوط به های وب خساپا و خگستر به ترتیب با 27 ، 18 و 15 میلیارد تومان بوده . نکته خروج پول برای های وب و خساپا اینجا است که این دو نماد در هفته قبل با ورود پول حقیقی ها کار را تمام کرده بودند. 

بازدهی بازار در یک هفته گذشته چندا چنگی به دل نمی زند و بورس با 2 درصد منفی فرابورس با 1.5 درصد منفی به کار خود پایان دادند. در بازار های موازی بورس نیز دلار با 4 درصد افت و سکه هم با 8 درصد افت همراه شد.

اما شایعات و خبرهای روز بازار به این صورت بود که معاون حمل‌ونقل وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت برای اولین‌بار در سال جاری، مجوز افزایش قیمت خودروهای داخلی صادر خواهد شد. آن‌طور که منوچهر منطقی در جمع خبرنگاران اعلام کرد، افزایش قیمتی جزئی برای خودروهای زیان‌ده در نظر گرفته شده است.

روزنامه رسالت هم نوشت که اعلام ارقام و افراد پرونده فولاد مبارکه، بازی با روان مردم است. همانطوری که می‌دانید فعالان بازار معتقد هستند که صورت‌های مالی فولاد مبارکه اصطلاحا کمی چرک است که مجلس به این موضوع ورود کرده و منتظر رای دادگاه هستند. البته نماد فولاد مبارکه اصفهان هم امروز روی سامانه کدال شفاف سازی را منتشر کرد. 

اما شایعه‌ای در بازار پیچید که در بخشی از گزارش تحقیق و تفحص مجلس ، یکی از تخلفات فولاد مبارکه، فروش محصولات فولادی به شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا،  مازاد بر نیاز و عدم تناسب با تولید خودرو بوده ، آن هم با قیمت پایین‌تر است که به‌موجب صورت‌های مالی حسابرسی‌شده شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا به علت مازاد بر نیاز ورق خریداری‌شده، این محصول مازاد را در بازار فروخته‌اند و تحت‌عنوان سود و زیان فروش مواد اولیه شناسایی شده است که بیانگر عدم‌کنترل دقیق میزان نیاز ایران‌خودرو و سایپا با میزان تولید خودرو توسط وزارت صمت یا عدم تطبیق فولاد مبارکه با سهمیه تعیین‌شده در سامانه بهین‌یاب است.  

سایپا و ایران خودرو بدون توجه به میزان ورق موردنیاز متناسب با خودروی تولیدی، اقدام به خرید محصولات فولادی از شرکت فولاد مبارکه کرده‌اند.

 اما در ساعات نخست معاملات روز شنبه بازار رمزارزها شاهد ریزش بوده و قیمت بیت کوین به کانال ۲۱ هزار دلاری وارد شد. همچنین خبر رسید که دلار هرات با ۶۰۰ تومان کاهش وارد کانال ۲۸ هزار تومانی شد. نرخ هر قطعه سکه بهار آزادی هم با افت 500 هزار تومانی کار خودر را شروع کرد.

بورس