شرکت تولیدی غلتک سازان سپاهان که سهام آن با نماد فسازان در بازار سهام خرید و فروش می‌شود، متعلق به شرکت چدن (شرکت تولیدی چدن سازان) و با مالکیت 56 درصدی است. ارزش بازاری این شرکت در دوازدهم شهریور ماه سال 1401 رقم هزار میلیارد تومان است.

این شرکت دارای شناوری بیش از 33 درصدی در بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران است. و شرکت‌های لوتوس پارسیان و بیمه کارآفرین از دیگر سهامداران این شرکت محسوب می‌شوند.

کف قیمتی این سهم در اواسط اسفند ماه 1400 رقم 350 تومانی بوده است که در اواسط تیر ماه 1401 این سطح قیمتی که به عنوان سطح حمایتی هم محسوب می‌شد از دست می‌رود و قیمت هر برگ سهم فساران به عدد 300 تومانی می رسد. و حالا دوباره شاهد برگشت قیمت به محدوده 350 تومانی در نماد هستیم.

فسازان

شرکت طی گزارش مرداد ماه خود اعلام کرده است در مجموع 5 ماهه ابتدایی سال یک هزار و 89 میلیارد تومان فروش داشته است که به طور میانگین برای هر ماه 217 میلیارد تومان فروش را ثبت کرده اند. ارزش بازاری این نماد در حال حاضر روی رقم هزار میلیارد تومانی است و با صف فروش ضعیف همراه است.

این نماد از ابتدای سال 1401 تا ابتدای شهریور ماه بازدهی منفی داشته است و با منفی 17 درصد بازدهی در حال داد و ستد است. البته این نماد در فصل ابتدایی سال برای نوسان گیران سود نوسانی خوبی را ایجاد کرده بود، اما در مجموع بازدهی قابل قبولی برای 5 ماهه ابتدایی سال برای این نماد وجود ندارد.

این شرکت در مرداد ماه توانسته است کف نرخ قیمتی فروش محصولات خود را همان نرخ فروش تیرماه قرار دهد و با افت همراه نشود و مسیر صعودی افزایش قیمت از ابتدای سال تا به امروز را حفظ کند.

این شرکت توانسته است برای فصل بهار خود با کاهش در بهای تمام شده نسبت به فصل زمستان سود ناخالص 31 میلیارد تومانی زمستانی را به  58 میلیارد تومان برای فصل بهار برساند.

همچنین این شرکت سود و زیان انباشته خود در فصل زمستان 1400 که رقم 129 میلیارد تومانی بود را به رقم 147 میلیارد تومان برای فصل بهار 1401 افزایش داده است.

فسازان

فسازان

فسازان