برنامه تقاطع

خودرو زیر ذره بین مجلس

صحبت های عبدالناصر همتی علیه خودروسازان و جواب متقابل آن ها، حذف خودروهای پراید و پژو ۴۰۵ از چرخه تولید و تعلیق ساخت کارخانه فولکس واگن در ترکیه از جمله موضوعاتی است که در این قسمت از برنامه تقاطع مورد بررسی قرار گرفته است.

خودرو در هفته ای که گذشت

از دی ماه امسال قرار است که استاندارهای ۸۵ گانه برای خودروسازان شروع شود و حالا آغاز این ماجرا با شرکت های خودروساز سایپا و ایران خودرو بوده است که در حال آماده شدن برای حذف برخی از مدل های پژو ۴۰۵ و پراید هستند اما فعلا تا دی ماه امسال یک مدل از خوردوی پراید و یک مدل هم از خودروی پژو ۴۰۵ قرار است که از خطوط تولیدشان حذف کنند. این موضوع از جمله موضوعاتی است که در بخش اول این قسمت از برنامه تقاطع مورد بررسی قرار می گیرد و کارشناس این برنامه جزئیات بیشتری به شما ارائه می کند.

در بخش بعدی درباره طرح ساماندهی صنعت خودرو و گزارش تحقیق و تفحص چهارم از صنعت خودرو، صحبت می شود و بعد از این برنامه دوربین تقاطع پخش می شود که در این قسمت فیلم آموزشی درباره پارک دوبل پخش می شود و اگر جزو افرادی هستید که با این پارک مشکل دارید، این برنامه را از دست ندهید.

اما مهمان این برنامه محمد رضا نجفی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و رئیس هیات تحقیق و تفحص از صنعت خودرو است که در صحبت هایش مطرح می کند که گزارشات تحقیق و تفحص در حال جمعی بندی است. او می گوید که این هفته با ایران خودرویی ها جلسه داشته اند و هفته بعد با سایپایی ها تا درباره موضوعاتی با آن ها صحبت کنند. در نهایت به گفته او حدود ۸۰ درصد کار تحقیق و تفحص انجام شده و تا یک ماه و نیم دیگر احتمال دارد که در مجلس شورای اسلامی مطرح شود. او همچنین می گوید که مخالف واگذاری سهام دو شرکت خودروسازی سایپا و ایران خودرو است. به گفته نجفی پیش از خصوصی سازی باید ترکیب سهام شرکت ها مشخص شود.

 

  • کپی شد
  • کپی شد
کپی شد