به گزارش اکو ایران، سی‌ان‌بی‌سی نوشت یوتیوب قصد دارد تمرکز خود را روی توکن‌های غیر مثلی بگذارد. البته مدیرعامل این شرکت، برنامه‌های یوتیوب را به صورت جزئی و دقیق مشخص نکرده اما تاکید کرده که این سایت ویدیویی تمرکز خود را روی بخش‌هایی خواهد گذاشت که اخیرا در دنیا بیشتر مطرح هستند.

از آن‌جا که سال گذشته برای رمزارزها و توکن‌های غیر مثلی، سالی مهم بوده، یوتیوب هم تصمیم گرفته در این زمینه به شکلی جدی‌تر و متمرکزتر ورود کند. در واقع یوتیوب تلاش دارد اکوسیستمی ایجاد کند که فناوری‌های نوظهور نظیر همین توکن‌های غیرمثلی تقویت شوند.

ووجیتسکی گفته یوتیوب تلاش دارد تجربه طرفداران و کاربران یوتیوب را تقویت کند. به گفته ووجیتسکی، یوتیوب از همه رویدادهای وب3 الهام می‌گیرد. فناوری‌هایی نظیر بلاکچین، رمزارز و سایر پلتفرم‌های غیرمتمرکز جزو مواردی هستند که یوتیوب روی آن تمرکز خواهد داشت.

دنیای فناروی‌های نو، کاملا متفاوت از مدل اینترنتیِ فعلی است که گوگل و دیگر غول‌های اینترنتی طی دو دهه گذشته روی آن مسلط بوده‌اند و در زمینه آن اختیار داشته‌اند.

یوتیوب جزو آخرین شرکت‌های فعال در عرصه شبکه اجتماعی است که به تازگی ادبیات خود را با تحولات اقتصاد دیجیتال هم‌سو کرده‌است.

درآمد یوتیوب از محل آگهی‌ها در سه ماهه سوم سال 2021، رشد 43 درصدی داشته و از 5.04 میلیارد دلار در سال گذشته‌اش، به 7.21 میلیارد دلار رسیده‌است.

در اعلامیه ووجیتسکی گفته شده است که یوتیوب مایل است در زمینه پادکست هم به صورت عمیق‌تر و جدی‌تر ورود کند و این یعنی مسیر جدیدی برای توزیع و ارتقا پیش روی این شرکت گذاشته خواهد شد.