به گزارش اکو ایران، تسلا فراخوانی برای 53 هزار و 822 خودروی مدل اس، مدل ایکس، مدل 3 و مدل وای صادر کرده که دلیل آن، عبور خودروهای برقیِ بدون راننده از علائم توقف بوده‌است. در واقع این خودروی بدون راننده، توجه لازم به علائم توقف را به‌ویژه در چهارراه‌ها ندارد.

ظاهرا به‌روزرسانی جدید باعث شده خودروی برقی، در چهارراه‌ها توقف اولیه نداشته باشد و از علائم توقف عبور کند. در حالی‌که مسئولان ترافیک شهری در آمریکا گفته‌اند این خودروها مشکلاتی به لحاظ ایمنی داشته‌اند، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا گفته خودرها مشکل ایمنی نداشته‌اند. او گفته خودروها متوقف نمی‌شوند اما سرعت خود را پایین می‌آورند و اگر عابر پیاده یا خودرویی نباشد، به حرکت خود ادامه می‌دهند.

اما خودروسازان در آمریکا اجازه ساخت خودروهایی که امکان دارد نقص فنی داشته باشند و خطرات ایمنی به وجود آورند را ندارند. این خودروهای تسلا هم ظاهرا چنین نقصی دارند.

تسلا اعلام کرده که تا 27 ژانویه هیچ گزارشی در مورد تصادف یا بروز مشکل در ارتباط با خودروهایی که فراخوان برای جمع‌آوری و نقص آن‌ها صادر شده، دریافت نکرده‌است. به این ترتیب ماسک هنوز این مشکل را نپذیرفته‌است. اما ظاهرا سیستم نیازمند بهبود است.