اکثر کارفرمایان در تمام جهان، به حضور کارمندان خود در دفاتر شرکت ها، علاقه خاصی دارند. کارفرماها به دلایل مختلف، فعالیت کارمندان به صورت حضوری را بیشتر از دورکاری آن ها می پسندند. از دلایل آن ها، می توان به مجهز بودن دفاتر و تصور کارفرمایان از بازدهی بهتر فعالیت حضوری به نسبت فعالیت دورکاری اشاره کرد.

اما کارمندان، به دلیل سختی های حضور در دفاتر، من جمله هزینه های مادی و معنوی رفت و آمد، الزام به برخورداری از لباس و رفتار رسمی و ... به دورکاری علاقه ویژه ای دارند؛ البته به شرطی که شرایط فعالیت غیرحضوری مهیا باشد.

بیشتر از 2 سال قبل و با شیوع پاندمی کرونا، در شرکت ها بسته شد و کارمندان، علی رغم نارضایتی احتمالی کارفرمایان، به خانه هایشان بازگشتند و شروع به فعالیت دورکاری کردند. اما حالا و بعد از کاهش چشمگیر آمارهای کرونا، کارفرمایان به فکر بازگشت کارمندان به دفاتر افتادند. البته این موضوع با انتقادات جدی قابل توجهی نیز همراه بوده است.

برای صحت سنجی این موضوع، گروهی از دانشمندان از دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه A&M تگزاس، در یک مطالعه آزمایشگاهی به بررسی کیفیت بازدهی کارمندان در فعالیت به شکل غیرحضوری پرداختند. به گزارش دیجیاتو، دانشمندان با بررسی داده های 264 کارمند یک شرکت نفت و گاز، به این نتیجه رسیدند که تاب آوری کارکنان در فعالیت دورکاری نه تنها کاهش پیدا نمی کند، بلکه افزایش پیدا می کند!

در نتایج این گزارش آمده که کار غیرحضوری بالاخص در هنگام وقوع بلایای طبیعی، باعث افزایش انعطاف پذیری کارمندان می شود؛ هرچند که این موضوع برخلاف باور جامعه باشد. این آزمایش، در دوره طوفان هاروی در تگزاس آمریکا انجام شده است.