به گزارش اکوایران، او با به ارمغان آوردن تجربه مدیریت و دانش در مورد صنعت تبلیغات دیجیتال نوپا در آن زمان، فیس بوک را از یک استارت آپ پرهیاهو به یک غول درآمدی تبدیل کرد.

سندبرگ در سال 2008 به فیس بوک پیوست و کلید تبدیل آن به یک غول رسانه های اجتماعی بود. در آن زمان، فیس بوک 272 میلیون دلار درآمد داشت که بر اساس پرونده های نظارتی، 56 میلیون دلار ضرر خالص داشت. درآمد متا امسال به 120 میلیارد دلار رسید.

این اعلامیه در ابتدا باعث شد سهام این شرکت 4 درصد کاهش یابد.

سندبرگ در طول جنجال‌های فراوان فیس‌بوک، مدافع سرسخت فیس‌بوک بوده است و مدام استدلال می‌کرد که مدیران از اشتباهات خود درس می‌گیرند.

شریل سندبرگ در صفحه فیس بوک خود نوشت: "وقتی در سال 2008 این شغل را بر عهده گرفتم، امیدوار بودم پنج سال در این نقش باشم. چهارده سال بعد، زمان آن فرا رسیده است که فصل بعدی زندگی ام را بنویسم."

او درباره اقدامات آینده اش گفته است که در "لحظه ای حساس برای زنان" بر روی بشردوستی تمرکز کرده است.

سندبرگ همچنین گفته است که انتخاب شغل دیگری در تجارت یا سیاست « تقریبا بعید است»، اما افزود: «من مدت‌ها پیش یاد گرفتم: هرگز در مورد آینده پیش‌بینی نکنم».

زاکربرگ 38 ساله، دراین رابطه در پست فیس بوک خود نوشت: "او چیزهای زیادی به من آموخته است و در بسیاری از لحظات مهم زندگی من، چه شخصی و چه از نظر حرفه ای، آنجا بوده است."

البته ناگفته نماند که سندبرگ پس از ترک شرکت در پاییز، به خدمت در هیئت مدیره متا ادامه خواهد داد.