سهم دلاری بخریم یا ریالی؟

بازار در نیمه امسال روی بدی را به همه نشان داده و شاید برخی از افرادی که مدت حضور آن‌ها در بورس به یکسال هم نرسیده، از این بازار ناامید شدند و دیگر حاضر به سرمایه گذاری نیستند.

 

اما سوال اینجاست که در این ایام بازار و اصلاحی که انجام شده، خرید در این قیمت‌ها معقول است؟ اگر به کف شاخص نزدیک شده باشیم فرصت ورود به برخی سهم‌ها نیست؟ از طرف دیگر با دورنمای قیمت ارز و انتظارات کاهشی، سهم دلاری باید گرفت یا ریالی؟ امروز در برنامه دیدبان بورس به همراه کارشناس برنامه حسن کاظم زاده به این سوالات پرداخته‌ایم.

وضعیت بازار تا انتهای سال چگونه خواهد بود؟

از معضلات مهمی که در این روزها به هیجانات منفی بازار دامن زده است، نبود هماهنگی در سیاست گذاری بین دولت، مجلس و بانک مرکزی می‌باشد و بر طرف کردن این عدم هماهنگی، می‌تواند تا حدودی به بهبود شرایط کنونی بازار کمک کند.

اگر فرض کنیم که شرایط کشور ما به نحوی است که در سال‌های آینده کمتر با بحران‌های سیاسی و ناشی از تحریم رو به رو هستیم، شرکت‌هایی که در حوزه خدمات مالی فعالیت می‌کنند، می‌تواند گزینه‌ای منطقی برای سرمایه گذاری به شمار رود، برای پیش بینی مسیر بازار سهام تا انتهای سال جاری نیز، انتظار می‌رود در صورت تثبیت نرخ دلار حوالی کانال ۲۲ هزار تومان و تثبیت قیمت‌های جهانی ، بازار سهام نیز با کاهش خاصی رو به رو نشود.

 

 

 

 

 

  • کپی شد
  • کپی شد
کپی شد