به گزارش اقتصادنیوز بیت کوین برای دومین مرتبه در 10 روز گذشته، یک رشد فوق العاده را ثبت کرده است. با رشد بیش از 8 درصدی، قیمت هم اکنون به محدوده 42200 دلار رسیده و با این حساب بازدهی هفتگی سلطان ارزهای دیجیتال هم به منفی 4 درصد رسیده است.

ارزش معاملات بیت کوین در شبانه روز گذشته دوباره صعودی بوده و عدد 35 میلیارد دلار را نشان می دهد. ارزش بازار بیت کوین هم به 800 میلیارد دلار رسیده است.

تیم تجزیه و تحلیل Santiment که از مراجع تحلیلی درباره ارزهای دیجیتال است آماری جالب درباره رابطه قیمت بیت کوین با محبوب شدن این ارز در شبکه های اجتماعی منتشر کرده که نشان می دهد فعلا بیت کوین از نظر مورد توجه بودن در مباحث شبکه های اجتماعی، پایین تر از طلا، نقره و فلزات گرانبها است. طبق نوشته این مرجع تحلیلی، در طول تاریخ هر گاه که بیت کوین در شبکه های اجتماعی محبوب می شود و مباحث درباره آن افزایش می یابد، قیمت این ارز افت می کند و فعلا با کم شدن مباحث درباره بیت کوین، قیمت آن افزایشی شده است.

اتریوم از بیت کوین جا ماند

در اغلب موارد، اتریوم در افت قیمت ها از بیت کوین بیشتر رشد می کند و در دوره های نزولی هم افت بیشتری دارد. اما این بار و در شرایطی که بیت کوین بیش از 8.5 درصد رشد کرده، اتریوم تنها 6.5 درصد رشد کرده که با این رشد، ارز دوم بازار با قیمت حدود 2750 دلار معامله می شود.

ارزش معاملات اتریوم در شبانه روز گذشته بیش از 16 میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن هم به 330 میلیارد دلار رسیده است. ضمن اینکه بازدهی هفتگی اتریوم منفی 8 درصد است.

تمام آلت کوین ها مثبت شدند

با رشد ناگهانی بیت کوین، شاهد رشدهای دو رقمی در چند آلت کوین هستیم. ترا با رشد 20 درصدی مثبت ترین ارز در فهرست 50 ارز برتر بازار بوده و مونرو هم با فاصله ای کم، افزایش قیمت 19 درصدی داشته است. نیر پروتکل هم 12 درصد افزایش قیمت داشته اما سایر ارزها، رشدی کمتر از 10 درصد داشته اند.

طبیعی است که با توجه به رشد 8 درصدی قیمت بیت کوین، آلت کوین ها هم دسته جمعی سبز رنگ شده باشند. در فهرست 50 ارز برتر بازار هیچ کدام از نمادها امروز افت قیمت نداشته اند. با این حال تعداد زیادی از آن ها رشد کمتری نسبت به بیت کوین ثبت کرده اند.

نکته قابل توجه اینکه به جز چهار پنج مورد، همچنان بازدهی هفتگی مابقی ارزها در محدوده منفی است و فعلا برای اینکه بازدهی هفتگی تمام ارزها مثبت شود، به دو سه روز رشد متوالی نیاز است.

ارزش معاملات به 97 میلیارد دلار رسید

ارزش بازار ارزهای دیجیتال امروز رشد خوبی داشته و با 5.8 درصد افزایش، عدد 1.85 تریلیون دلار را نشان می دهد.

ارزش معاملات هم با 8 درصد رشد، به 97 میلیارد دلار رسیده و ارزش معاملات دیفای 16 میلیارد دلار است.

استیبل کوین ها هم 81 میلیارد دلار معامله شده اند که معادل 84 درصد از ارزش کل معاملات است.