به گزارش اکوایران و به نقل از اقتصادنیوز بیت کوین امروز با رشد 1.5 درصدی به نزدیکی قیمت 20 هزار دلار رسیده و هم اکنون در حدود قیمت 1970 دلار معامله می شود. با این حال بازدهی هفتگی بیت کوین به منفی 28 درصد رسیده است.

ارزش معاملات بیت کوین در شبانه روز گذشته 42 میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن هم 376 میلیارد دلار است.

با توجه به افت سنگین بیت کوین طی چند روز گذشته، سیگنال های منفی از افراد مختلف در سایت ها و شبکه های اجتماعی منتشر می شود که باعث ایجاد ترس شدید در میان سرمایه گذاران شده است.

شاخص ترس و طمع بیت کوین امروز هم روی عدد 6 است که نشان می دهد در بازار ترس شدیدی وجود دارد.

البته شب گذشته قیمت بیت کوین به کانال 17000 دلار وارد شد که از همان  نقطه شروع به رشد کرده و فعلا در حال بازیابی بخشی از افت اخیر خود است.

اتریوم به بالای هزار دلار بازگشت

اتریوم امروز وضعیت بهتری نسبت به بیت کوین دارد. بزرگ ترین آلت کوین بازار هم اکنون با قیمت حدود 1050 دلار معامله می شود و رشد 4 درصدی نسبت به روز گذشته داشته. البته بازدهی هفتگی اتریوم همچنان منفی 28 درصد است.

ارزش معاملات اتریوم در شبانه روز گذشته 23 میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن هم 128 میلیارد دلار است.

اتریوم نیز شب گذشته با افتی شدید و ناگهانی مواجه شد که در اثر آن به قیمت کمتر از 900 دلار هم سقوط کرد. اما پس از آن قیمت شروع به رشد کرده و فعلا توانسته بالای 1000 دلار تثبیت شود.

آلت کوین ها مثبت شدند

با متعادل شدن بیت کوین، آلت کوین ها هم وضعیت بهتری پیدا کرده اند. در فهرست 50 ارز برتر بازار تنها 7-8 نماد منفی هستند و مابقی نمادها رشد کرده اند.

منفی ترین نماد کوکوین توکن است که 6 درصد کاهش قیمت داشته و پس از آن پالیگان با افت 3 درصدی قرار دارد.

اما در میان ارزهای مثبت، لئو با رشد 15 درصدی بیشترین افزایش قیمت را ثبت کرده است. ایپ کوین و Bitcoin SV هم امروز 14 درصد رشد کرده اند. مابقی ارزهای مثبت، رشد کمتر از 9 درصد داشته اند.

در مقیاس هفتگی وضعیت همچنان خراب است و بسیاری از نمادها با افت های سنگین مواجه شده اند. کوکوین توکن، مونرو و پالیگان با افت های بیش از 30 درصدی، بدترین وضعیت را دارند. فلو، بیت کوین، Wrapped Bitcoin و اتریوم هم بیت 28 الی 30 درصد افت قیمت داشته اند.

ارزش معاملات به 89 میلیارد دلار رسید

ارزش بازار ارزهای دیجیتال با رشد 1.9 درصدی نسبت به دیروز به عدد 866 میلیارد دلار رسیده است. ارزش معاملات هم امروز رشد کرده و با افزایش 29 درصدی نسبت به دیروز، عدد 89 میلیارد دلار را نمایش می دهد.

ارزش معاملات دیفای حدود 6 میلیارد دلار بوده و در استیبل کوین ها هم 79 میلیارد دلار معامله انجام شده است.