به گزارش اکوایران و به نقل از اقتصادنیوز ؛ امروز بیت کوین با افت یک درصدی نسبت به روز گذشته در قیمت حدود 21100 دلار معامله می شود. البته صبح امروز یک موج فروش در بازار ایجاد شد که نتیجه آن کاهش قیمت بیت کوین تا کمتر از 20600 دلار بود. اما قیمت سرانجام به بالای 21000 دلار بازگشت.

ارزش معاملات بیت کوین در شبانه روز گذشته بیش از 22 میلیارد دلار بوده و ارزش بازار آن هم 403 میلیارد دلار است.

هرچه می گذرد، امیدها برای مثبت شدن بازار و رشد قیمت ها افزایش می یابد. تحلیل ها هم به سمت خوش بینی پیش می روند اما هنوز نمی توان روند نزولی بازار را تمام شده دانست.

با این حال لارک دیویس تحلیلگر معروف بازار رمز ارزها نوشته که بیت کوین یک کندل را کاملا زیر میانگین متحرک 200 هفته ای بسته که این اتفاق برای اولین بار رخ می دهد. او همچنین نوشته که در تمام بازارهای نزولی، قیمت ها از زیر همین میانگین شروع به حرکت به سمت بالا می کنند.

کاهش ارزش معاملات اتریوم

اتریوم هم امروز منفی است اما افت آن کمتر از یک درصد و بسیار جزئی است. اتریوم هم اکنون با قیمت حدود 1220 دلار معامله می شود.

بازدهی هفتگی اتریوم همچنان مثبت است و افرادی که یک هفته قبل اتریوم خریده اند هم اکنون در سود 5 درصدی هستند. اما درمورد بیت کوین ماجرا متفاوت است و بزرگ ترین ارز بازار از یک هفته گذشته تا کنون افتی حدودا نیم درصدی داشته است.

ارزش معاملات اتریوم در شبانه روز گذشته کم بوده و حدود 13 میلیارد دلار ثبت شده است. ارزش بازار آن هم عدد 148 میلیارد دلار را نمایش می دهد.

اکثر آلت کوین ها منفی هستند

در فهرست 50 ارز برتر بازار، اکثر نمادها فعلا منفی هستند و افت قیمت داشته اند. بیشترین افت قیمت برای یونی سواپ و پالیگان است که 7 درصد از ارزش خود را از دست داده اند.

نیر پروتکل، Cosmos، آوالانچ، مونرو، دوج کوین و شیبا اینو هم بیش از 5 درصد افت قیمت داشته اند. تعداد زیادی از نمادها هم کاهش 4 یا 3 درصدی را ثبت کرده اند.

در میان نمادهای مثبت، به جز ایپ کوین، تزوس و فلو که به ترتیب 10، 9 و 3 درصد رشد کرده اند، مابقی نمادها رشدی کمتر از یک درصد دارند.

بازدهی هفتگی ارزها هم کاهش یافته و هم اکنون سندباکس با رشد 26 درصدی، بهترین نماد در مقیاس هفتگی است. شیبا اینو و پالیگان هم با رشد 20 درصدی جزو بهترین ها هستند.

الروند و چین لینک هم با افت 10 درصدی، ضعیف ترین عملکرد را داشته اند.

رشد 9 درصدی ارزش معاملات

ارزش بازار ارزهای دیجیتال با افت 1.5 درصدی به 947 میلیارد دلار رسیده است. اما ارزش معاملات 9 درصد رشد کرده و 58 میلیارد دلار است.

معاملات دیفای 6 میلیارد دلار بوده و ارزش معاملات استیبل کوین ها هم 53 میلیارد دلار ثبت شده است.