به گزارش اکو ایران، بازار رمزارزها امروز افت سنگینی را به ثبت رساند و بیت‌کوین تا کانال 60 هزار دلاری پایین آمد، این در حالی بود که اتریوم، سولانا، ریپل و کاردانو هم سقوط سنگینی را تجربه کردند.

در معاملات امروز بازار رمزارزها، اکثر ارزهای پرتراکنش روندی نزولی داشتند. بیت‌کوین با بیش از 3 درصد افت کانال 61 هزار دلاری را از دست داد و در لحظه نگارش این گزارش در قیمت 60 هزار و 970 دلاری معامله می‌شود. اتریوم دومین ارز بزرگ بازار هم با به کانال 2900 دلاری سقوط کرد و در حال حاضر 2920 دلار در حال دادوستد است. علاوه بر این، دیگر آلت‎‌کوین‌های بزرگ بازار هم افت قابل توجهی را به ثبت رساندند.

در حالی که ارزش بازار بیت‌کوین به کمتر از 1.2 هزار میلیارد دلار رسیده، حجم معاملات بیت‌کوین با رشدی 8 درصدی در 24 ساعتن گذشته به بیش از 27 میلیارد دلار رسید. این رمزارز در سقف کانال 60هزار دلاری در حال معامله است. 

قیمت اتریوم هم در 24 ساعت گذشته افتی 2.6 درصدی را به ثبت رسانده و 2923 دلار معامله می‌شود. حجم معاملات این ارز دیجیتال با رشدی 9 درصدی به 12 هزار دلار رسید. ارزش بازار این رمزارز هم در حال حاضر 350 میلیارد دلار است. 

برنده‌ها و بازنده‌های بازار

با این حال در بازار خرسی امروز، رمزارزهایی هم بودند که توانستند رشد قیمتی را به ثبت برسانند. در این میان لیدو دائو (LDO) 2.3 درصد، ترون (TRX) 2.14 درصدی و چیلیز(CHZ) هم 2 درصد رشد قیمتی داشتند. در آن طرف سه رمز ارز داگ ویفات (WIF)، هلیوم (HNT) و آساکاش نتورک (AKT) به ترتیب با 10.8، 9.7 و 8 درصد بدترین عملکرد 24 ساعته بازار رمزارزها را به خود اختصاص دادند.