به گزارش اکوایران، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در تاریخ ۲۳ می (3 خرداد)، صندوق‌ قابل معامله اتریوم با قیمت لحظه‌ای (ETH ETF) را تأیید کرد. با وجود این، قیمت اتریوم نتوانست بالاتر از سطح 3 هزار و 800 دلار باقی بماند و تنها دو روز بعد از قیمت 3 هزار و 943 دلار سقوط کرد.

به نوشته کوین‌ تلگراف، اتریوم همچنان ۲۴ درصد پایین‌تر از بالاترین رکورد قیمتی خود یعنی 4 هزار و 868 دلار در نوامبر ۲۰۲۱ است. کاهش فعلی قیمت اتریوم به عواملی مانند کارمزد تراکنش بالا، عدم قطعیت مقررات در ایالات متحده و رشد راکد شبکه اتریوم نسبت داده می‌شود. در حالیکه در تاریخ ۲۰ می به دلیل پیش‌بینی تأیید ETF اتریوم، قیمت این ارز دیجیتال ۲۳ درصد افزایش یافت، اما این اشتیاق برای ارتقای ارزش بازار اتریوم به بالاتر از ۴۴۵ میلیارد دلار کافی نبود. در مقابل، بیت‌کوین تنها ۷ درصد پایین‌تر از بالاترین رکورد قیمتی خود در مارس ۲۰۲۴ قرار دارد. همچنین برخی معامله‌گران پس از تأیید ETF اقدام به فروش اتریوم خود کردند که منجر به کاهش قیمت آن شد.

در حالی که تأیید ETF یک رویداد مثبت از نظر مقررات برای اتریوم است، اقدامات نظارتی در حال انجام علیه شرکت‌هایی مانند «کانسِنسیس» و «بنیاد اتریوم» همچنان به عدم قطعیت در رابطه با قیمت این ارز دیجیتال، دامن می‌زند.

تازه‌ترین قیمت بیت‌کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت بیت‌کوین در روز شنبه (5 خرداد) از 68 هزار و 516 دلار تا 69 هزار و 558 دلار نوسان داشته است. این رمزارز در ساعت 20:45 به وقت ایران، 68 هزار و 975 دلار معامله شده است. تغییر قیمت بیت‌کوین در 24 ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود 600 دلار افزایش یافته است.

ارزش معاملات بزرگ‌ترین ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته 19/27 میلیارد دلار بوده و ارزش این رمزارز نسبت به یک هفته قبل، بیش از 3 درصد افزایش یافته است.

همچنین قیمت اتریوم در همین روز از 3 هزار و 709 دلار تا 3 هزار و 776 دلار نوسان داشته است. این رمزارز در ساعت 20:45 به وقت ایران، 3 هزار و 738 دلار معامله شده است. تغییر قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته مثبت بوده و قیمت آن حدود 70 دلار بیشتر شده است.

ارزش معاملات دومین ارز دیجیتال جهان در 24 ساعت گذشته 12/57 میلیارد دلار بوده و ارزش آن نسبت به یک هفته قبل بیش از 20 درصد افزایش یافته است.