به گزارش اکو ایران، بلومبرگ نوشت روز دوشنبه بیت‌کوین به قیمت 39 هزار و 774 دلاری رسید که سقوط 14 درصدی ارزش آن را از ابتدای 2022 تا کنون نشان می‌دهد. این بدترین شروع سال برای بیت‌کوین از سال 2012 تا کنون محسوب می‌شود.

جی هتفیلد، رییس شرکت خدمات مالی اینفراستراکچر کپیتال ادوایزور می‌گوید: «رمزارزها همچنان تحت فشار کاهش تزریق نقدینگی از طرف فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) باقی خواهند ماند. بیت‌کوین ممکن است سال 2022 را با ارزشی کمتر از 20 هزار دلار به پایان برساند.»

مایک مک‌گلون، تحلیل‌گر بلومبرگ معتقد است 40 هزار دلار سطح حمایتی تکنیکال مهمی برای این توکن دیجیتالی به شمار می‌آید. او همچنین معتقد است رمزارزها در حال حاضر به خوبی نشان می‌دهند که میل به ریسک کردن در بازار به حداقل رسیده‌ است. اما طبق پیش‌ّبینی‌های مک‌گلون، بیت‌کوین دوباره در مسیر رشد قرار خواهد گرفت چرا که جهان بیش از هر زمانی دیجیتالی شده و بیت‌کوین نقشی کلیدی در این شرایط ایفا می‌کند.

همه‌گیری کرونا به بیت‌کوین کمک کرد تا به جریان اصلی بدل شود چرا که بسیاری از سرمایه‌گذاران درگیر بازار رمزارزها شدند. اما حالا با اقداماتی که فدرال رزرو داشته، رمزارزها و دیگر کالاهای پرخطر، دچار مشکل و کاهش ارزش شده‌اند.