سکه امامی در روز سه شنبه به بالای مقاومت 13 میلیون و 500 هزار تومان سرک کشید. این اتفاق در حالی رخ داد که بهای اونس طلا در بازارهای جهانی در مقاطعی به زیر سطح حساس هزار و 850 دلار رفته بود. بی محلی سکه در روز سه شنبه نسبت به رفتار نزولی اونس طلا یک بار دیگر نشان داد که سکه بازان بیشتر نسبت به روند قیمت دلار حساس هستند. 

photo_۲۰۲۲-۰۵-۱۱_۰۹-۰۵-۰۴

دیروز اسکناس آمریکایی با قدرت در مسیر صعودی قرار گرفت و توانست از کانال 28 هزار تومان عبور کند و وارد کانال 29 هزار تومان شود. سکه بازان به امید افزایش بیشتر قیمت دلار و رسیدن به مرز 30 هزار تومان، خریدهای خود را بیشتر کرده اند. مازاد تقاضا در بازار موجب شده است که حباب سکه در سطح قابل توجهی قرار بگیرد. با این حال، رشد دلار در روز سه شنبه به اندازه ای بود که حتی حباب سکه کمی کاهش یافت. 

دیشب ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی بالای محدوده 12 میلیون و 700 هزار تومان قرار داشت که دارای فاصله 800 هزار تومانی با قیمت بازار بود. برخی فعالان باور دارند که علت این حباب این است که سکه بازان نسبت به آینده دلار خوشبین هستند. 

تحلیل گران فنی باور دارند در صورتی که سکه بالای محدوده 13 میلیون و 500 هزار تومان باقی بماند، کم کم به سوی مقاومت 13 میلیون و 800 هزار تومان حرکت خواهد کرد. 

photo_۲۰۲۲-۰۵-۱۱_۰۹-۰۵-۰۳