به گزارش اکوایران، طبق اعلام قبلی مرکز مبادله ارز و طلای ایران از ساعت ۱۲ امروز حراج ربع سکه در سایت این مرکز آغاز شد، ولی از همان دقایق نخست شروع حراج، سایت معرفی شده برای حراج سکه با اختلال همراه شده است.

بالسینی، سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران علت اختلال سایت حراج سکه را بالا بودن تقاضای مردم برای احراز هویت و ثبت سفارش اعلام کرد و به «تسنیم» گفت: به همین منظور بنا شد که زمان احراز هویت تا ساعت 15 تمدید شود.

او ضمن تاکید براینکه حجم ثبت سفارش و احراز هویت بسیار بالاست، گفت: از ساعت 12 تا 15 متقاضیان باید سفارش گذاری می‌کردند ولی به دلیل حجم بالای تقاضا تصمیم گرفته شد تا مهلت احراز هویت نیز تا ساعت 15 تمدید شود.

بالسینی با تاکید براینکه مردم همزمان می‌توانند احراز هویت را با ثبت سفارش انجام دهند، گفت: الان احراز هویت بسته نشده است؛ ولی مردم عجله نکنند اگر امروز فرصت احراز هویت نشد در حراج بعدی شرکت کنند. زمان حراج بعدی بزودی اعلام می‌شود.

خبر مرتبط
جزئیات عرضه سکه از زبان مدیرعامل مرکز مبادله

اکوایران: علی سعیدی در جدیدترین اظهاراتش اعلام کرد که عموم مردم می‌توانند از طریق سامانه مرکز مبادله در حراج‌های آن شرکت کنند.

در این مرحله از حراج سکه مرکز مبادله؛ ربع سکه‌های طلای با ضرب سال 1386 عرضه می‌شود و زمان عرضه سکه‌های بدون تاریخ بانک مرکزی، متعاقبا و با هماهنگی بانک مرکزی اعلام می‌شود.

هر متقاضی مجاز به ثبت سفارش حداکثر 5 قطعه است. شروع جلسه حراج راس ساعت 12 است و بازه ثبت سفارش نیز از ساعت 12 الی 15 خواهد بود. بازه نظارت و تخصیص از ساعت 15 تا 16 همان روز است و ساعت 16 نیز نتایج حراج اعلام می‌شود.

متقاضیان شرکت در حراج سکه طلای مرکز مبادله ایران می‌توانستند از بامداد روز شنبه 12 اسفند ماه وارد سامانه معاملات طلای مرکز مبادله ایران به آدرس market.ice.ir شده و فرایند ثبت نام و احراز هویت خود را انجام دهند.

افرادی که یکبار در سامانه فرایند احراز هویت را با موفقیت انجام داده‌اند، دیگر نیازی به احراز هویت مجدد ندارند و می توانند با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سامانه شوند. متقاضیان در حفظ و نگهداری از نام کاربری و رمز عبور، اهتمام لازم را داشته باشند.

گفتنی است، پس از ثبت سفارش توسط متقاضیان خرید، مرتب‌‌سازی و اولویت‌ بندی سفارش‌‌ها بر اساس بالاترین قیمت پیشنهادی صورت می‌‌گیرد و در قیمت‌‌های یکسان، زمان ورود ثبت سفارش، مبنا خواهد بود.

سامانه، قیمت پایه‌ از‌ پیش‌ تعیین‌ شده ندارد و قیمت پیشنهادی ثبت‌ شده توسط متقاضی در سامانه، مبنای تخصیص است.