در دومین روز هفته، بازیگران ارزی در برابر افت بیشتر قیمت دلار مقاومت کردند. روز یک شنبه دلار به زیر محدوده حمایتی ۲۹ هزار و ۸۰۰ تومانی سقوط نکرد و همین موضوع موجب شد که نقش کاهشی ها در بازار کم رنگ شود. با اینکه قیمت دلار در روز گذشته افت خاصی را تجربه نکرد‌، افزایشی ها هم نتوانستند نیروی خاصی به بازار وارد کنند.

در چنین شرایطی می توان گفت که در آستانه دور جدید مذاکرات هسته ای، معامله گران نمی خواهند برای خرید و فروش دلار ریسک زیادی کنند. اگر چنین گزاره ای درست باشد، نمی توان انتظار داشت که دلار در روزهای آتی از دامنه ۲۹ هزار و ۸۰۰ الی ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان خارج شود. این دامنه ای است که عمدتا اسکناس آمریکایی در هفته های اخیر در آن نوسان کرده است.

1-01

اهمیت خط حساس درهم برای دلار

برای بازیگران ارزی نوسانات نرخ حواله درهم نیز اهیمت زیادی خواهد داشت. تحلیل گران بارها اشاره کرده اند که شکست خط ۸ هزار و ۲۰۰ تومان،‌ صعودی ها را به بازار ارز بازخواهد گرداند. این در حالی است که تبیت زیر این مرز،‌ زمینه ساز فعالیت بیشتر فروشندگان دلار خواهد شد.

بازار در ابهام سیاسی

بازار در شرایطی به دور هشتم مذاکرات هسته ای نزدیک می شود که خبر سیاسی خاصی به بازار نرسیده است. در شرایط ابهام، به نظر می رسد که بیشتر معامله گران سعی دارند با احتیاط رفتار کنند. البته برخی از کاهشی ها سعی می کردند که به صحبت های رییس سازمان انرژی اتمی ایران اشاره کنند که احتمال غنی سازی بالای ۶۰ درصد توسط ایران را رد کرده بود. از نظر آن ها این موضوع یک سیگنال مثبت در آستانه مذاکرات بود.