به گزارش اکوایران، صدای انفجار مهیب در آسمان بادرود از توابع شهرستان نطنز و در فاصله نزدیک به ۲۰ کیلومتر مجتمع شهید احمدی روشن شنیده شد.

یک شاهد عینی شنبه شب به ایرنا گفت: مردم بادرود این صدا را به همراه نوری که نشان از انفجار یک شی در آسمان این شهر بود مشاهده کرده‌اند. 

گزارش های اولیه رسانه‌ها حاکی از فعال شدن سامانه های پدافند هوایی ایران بود. فارس ابتدا اعلام کرد که با شنیدن این انفجار، نور درخشانی در آسمان دیده شد.  فرماندار شهرستان نطنز به فارس گفت: هنوز جزئیات دقیقی در دست نیست.

این خبرگزاری دقایقی بعد گزارش داد که انفجار ناشی از یک موشک پدافند هوایی بوده است که به عنوان بخشی از تمرینی برای آزمایش واکنش سریع به حمله احتمالی شلیک شده بود.

 

همچنین پایگاه خبری نورنیوز، نزدیک به شورای عالی امنیت ملی گزارش داد که موشک پدافندی با هدف آزمایش واکنش سریع نسبت به تهاجم احتمالی شلیک و با هدایت سایت پدافندی منطقه در اسمان منفجر شده است.

بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از منطقه مذکور، موشک پدافندی با هدف آزمایش واکنش سریع نسبت به تهاجم احتمالی شلیک و با هدایت سایت پدافندی منطقه در اسمان منفجر شده است.

به نوشته نورنیوز، برای ارزیابی سامانه‌های مستقر در منطقه، این گونه تمرینات در فضای کاملاً امن و با هماهنگی کامل شبکه یکپارچه پدافندی صورت می‌گیرد.

 فرمانده پدافند هوایی منطقه نطنز در اینباره به رسانه‌ها گفته است: ساعتی پیش برای ارزیابی آمادگی میدانی، یکی از سامانه‌های موشکی منطقه آزمایش شد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

فرماندار نطنز نیز تاکید کرده است که هیچگونه آسیبی حادث نشده است.

گفتنی است، تاسیسات هسته ای نطنز در دو سال گذشته دو بار هدف حملات خرابکارانه منتسب به اسرائیل قرار گرفته است. آخرین مورد در ماه آوریل، انفجاری منجر به آسیب به بخشی از تاسیسات شد.

اقدام خرابکارانه در نطنز