به گزارش اکوایران، این رسانه در خبری که صبح امروز (یکشنبه 11 دی) منتشر کرده نوشته: «پیگیری خبرنگار فارس حاکی از آن است که مرحله جدید طرح ناظر یک و ارسال پیامک کشف حجاب در خودروها توسط پلیس آغاز شده است.»

در ادامه این خبر آمده است: «در پی انتشار اخباری در فضای مجازی مبنی بر دریافت پیامک کشف حجاب در خودرو، پیگیری‌های خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس از یکی از مسئولان ارشد پلیس حاکی از این است که "مرحله جدید طرح ناظر یک" توسط پلیس در کل کشور شروع شده است.»

طرح ناظر ۱ به موضوع کشف حجاب در خودروها می‌پردازد و به مالکان خودروهایی که در آن کشف حجاب صورت گرفته باشد پیامکی حاوی تذکر ارسال می‌شود. خبرگزاری مهر یک سال و نیم قبل در گزارشی نوشته بود که این طرح با درخواست نیروی انتظامی و موافقت و حمایت وزیر وقت کشور - رحمانی فضلی - آغاز شد. سوابق ارسال پیامک‌های مربوط به کشف حجاب نشان می‌دهد که این پیامک‌ها دست‌کم از سال 1398 در حال ارسال بوده، اما به نظر می‌رسد رفته‌رفته گستردگی بیشتری پیدا کرد؛ اما از زمان آغاز اعتراضات در اواخر شهریور امسال، برای مدتی این پیامک‌ها ارسال نشد تا از چند روز قبل از سر گرفته شد.

خبرگزاری دولتی برنا اردیبهشت امسال در گزارشی درمورد طرح ناظر یک، نوشته بود که برخی پیامک‌ها به اشتباه ارسال شده‌اند و از این پیامک‌ها به عنوان «یکی از اتفاقات پرحاشیه‌ای که مدت‌هاست مردم را درگیر کرده است» یاد کرد. در گزارش برنامه نوشته شده بود: «اجرای این طرح با گلایه‌هایی به دلیل ارسال پیامک‌های اشتباه همراه شده است. وقتی به پلیس امنیت اخلاقی مراجعه می‌کنیم، شاهدیم برخی افراد به دلیل ارسال پیامک اشتباه در آنجا حضور دارند؛ حتی موردی بوده که یکی از آقایان به دلیل داشتن موهای بلند پیامک کشف حجاب در خودرو را دریافت کرده بود.»

این گزارش در ادامه به نقل از سردار تیمور حسینی - جانشین رئیس پلیس راهور ناجا - عنوان کرده که «پیامک‌های کشف حجاب به صورت دستی و از طریق افراد ارسال می‌شود و از طریق دوربین‌ها نیست.»