به گزارش اکوایران، مسعود ستایشی - سخنگوی قوه قضائیه - در نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره آخرین وضعیت پرونده «اولیور ون کاستیل» تبعه بلژیک توضیحاتی ارائه کرد.

وی گفت: این فرد تبعه کشور بلژیک است و هیچ کشوری در قبال اقداماتی که در راستای جاسوسی صورت می‌پذیرد و نسبت به جاسوسان، مسامحه و کوتاهی ندارد. مردم و ملت ما اقدامات مسئولان را رصد می‌کنند و چنین اجازه‌ای به ما و هیچ مرجعی نمی‌دهند که نسبت به آنها مسامحه کنیم.

ستایشی افزود: این فرد مطابق قانون در دستگاه قضایی به اتهاماتش رسیدگی شده و از ناحیه مرجع صالح درباره اتهامات او اتخاذ تصمیم شده و حکم بدوی صادر شده است.

سخنگوی قوه قضائیه درمورد جزئیات این حکم توضیح نداده اما اواخر آذر سخنگوی خانواده این تبعه بلژیکی ادعا کرده بود که او به ۲۸ سال زندان محکوم شده است.

ستایشی همچنین درباره آخرین وضعیت پرونده فائزه هاشمی گفت: مشارالیه در دو پرونده محکومیت دارد. یکی از آن پرونده‌ها اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام و پرونده دیگر توهین به مقدسات است. متهم در پرونده نخست به ۱۵ ماه حبس تعزیری و در پرونده دوم به ۳۷ ماه حبس تعزیری محکوم شده است. او در حال حاضر در حال گذراندن محکومیت مجازات نخست است.