به گزارش اکوایران، بالگرد حامل وزیر ورزش عصر امروز (پنجشنبه، 4 اسفند) هنگام فرود در مجموعه ورزشی شهرستان بافت در حالی که نزدیک به نشستن بود دچار حادثه شد و برخی سرنشینان زخمی شدند که به مراکز درمانی انتقال یافتند.

شاهدان عینی می‌گویند که حال حمید سجادی - وزیر ورزش - مساعد است و برای درمان مصدومیت جزئی به همراه همراهان به بیمارستان منتقل شده است.

یک شاهد عینی در این باره گفت: مشاهده کرده چند نفر از افراد را به مراکز درمانی انتقال دادند.

طبق اعلام ایرنا، بالگرد موقع نشستن کنترل خود را از دست داده است.

بر اساس عکسی که از سانحه مشاهده می‌شود، بخشی از بالگرد از بدنه جدا شده است؛ برخی مسئولان محلی وزیر را در سفر به بافت همراهی می‌کردند.

بر اساس توضیحات تکمیلی، این بالگرد یک بار نشسته و دوباره از زمین بلند می‌شود که موقع نشستن برای بار دوم، دچار سانحه می‌شود. علت این حادثه در دست بررسی است. حال مصدومان مساعد است و در بیمارستان بافت تحت درمان قرار دارند.

آنطور که معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان اعلام کرده، بالگرد هلال احمر کرمان حامل وزیر ورزش و جوانان در سفر به شهرستان بافت حین نشستن در یک ورزشگاه سقوط کرد و این حادثه ۱۶ مصدوم (سرنشین و کادر پروازی) برجای گذاشت.

 

بالگرد 1

بالگرد 2

این بالگرد از ارتفاع ۱۰ تا ۱۵ متری حین فرود دچار سانحه شد و بالگرد سقوط کرد.

چهار نفر کادر پرواز و تعدادی همراهان وزیر بودند که در این حادثه تعدادی از آنان مصدوم شدند و به بیمارستان بافت منتقل شدند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان و نماینده بافت در مجلس و جمعی از معاونان و مسئولان وزارت ورزش در این پرواز حضور داشتند.