به گزارش اکوایران؛ محمد مصدق، معاون اول قوه قضاییه اظهار کرده که یکی از متهمان پرونده مسمومیت الکلی استان البرز در حال حاضر متواری است و به دنبال دستگیری این متهم هستیم.

براساس اظهارات مصدق، یکی از برنامه‌های قوه قضاییه مبارزه جدی با کسانی است که امنیت مردم را به خطر می‌اندازند.

به گفته معاون اول قوه قضاییه، امنیت می‌تواند مربوط به حوزه اجتماعی، فرهنگی، بهداشت و سلامت مردم باشد که پرونده مسمومیت اخیر برخی از شهروندان در استان البرز به دلیل مصرف مشروبات الکلی مربوط به حوزه امنیت بهداشت و سلامت مردم و بسیار خطرناک است.

آنطور که مصدق اظهار کرده، شاید افرادی که مرتکب این اقدام شدند توجهی به آن نداشته باشند که جان سایرین در خطر است، گفت: طبق آخرین گزارشی که دریافت کردم  ۱۷ نفر فوت شدند که در جریان بررسی این پرونده ۹ نفر که تعدادی از آن‌ها سرشبکه و تولیدکننده هستند، دستگیر شدند.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به تلاش شبانه‌روزی همکاران قضایی در دادگستری کل استان البرز در خصوص این پرونده، گفته که  یکی از متهمان در حال حاضر متواری است و به دنبال دستگیری این متهم هستیم.

مصدق تاکید کرده که با قید فوریت پرونده به نتیجه خواهد رسید و کیفرخواست آن صادر خواهد شد و متهمان برای محاکمه به دادگاه خواهند رفت.

معاون اول قوه قضاییه خطاب به کسانی که مرتکب این اقدام شدند، اظهار کرده که ممکن است این افراد برخی از رفتار‌هایی که مرتکب شدند، مشمول فساد گسترده باشد که این مهم مجازات بسیار سنگینی دارد.

براساس تاکیدات مصدق، قوه قضاییه برنامه ویژه برای برخورد با کسانی که امنیت سلامت مردم را به خطر می‌اندازند، دارد. بدون هیچ اغماضی با این افراد برخورد خواهد و این پرونده نیز جزو این موارد است.