به گزارش اکوایران، سردار حسین رحیمی، رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا امروز -4 فروردین- در حاشیه جلسه قرارگاه تامین نظم و امنیت نوروز ۱۴۰۳ در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در راستای بازدید و کنترل فرماندهی انتظامی امروز خدمت فرماندهی انتظامی استان رسیدیم و طرح‌ها، اقدامات و برنامه‌هایی که برای ایام نوروز را مورد بررسی قرار دادیم.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا با اشاره به اینکه مازندران یکی از استان‌های مسافرپذیر است، تصریح کرد: برای اسکان و امنیت و آرامش مسافران در استان برنامه‌ریزی گسترده صورت گرفته و حضور اثرگذاری در استان مشاهده کردیم.

رحیمی بیان کرد: گزارش‌ها حاکی از این است سال خوبی در استان آغاز شد، به طوری‌که در حوزه کاهش سرقت‌ها ۱۷ درصدی و افزایش کشفیات مجرمان و سارقان شاهد افزایش برخورد ۷۰درصدی هستیم.

وی در ادامه اظهار کرد: بالغ بر ۲ میلیون خودرو تا روز گذشته وارد استان شده که شاهد کاهش تصادفات و کاهش ۶۵ درصدی متوفیان هستیم.

رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا اظهار کرد: بعد از پایان ماه مبارک رمضان برنامه‌ریزی عید فطر را در استان مازندران را در دستور کار قرار دادیم.

او درباره قرارگاه امین نیز با اعلام اینکه قرارگاه انتظامی پلیس امنیت اقتصادی با عنوان قرارگاه امین فعالیت خود را همگام با سایر حوزه‌ها شروع کرده است، اظهار کرد: این قرارگاه مقابله با احتکار، قاچاق کالا، خودروهای شوتی، مقابله با اخلالگران در نظام اقتصادی و مقابله با زمین‌خواری که در این ایام رونق پیدا می‌کند و مقابله با پولشویی را در دستور کار دارد.

وی اضافه کرد: صدها پرونده در همین مدت در سراسر کشور توسط قرارگاه امین در مرکزیت و تمام استان‌ها شکل گرفته است، همان‌گونه که امنیت تعطیل‌بردار نیست کار مقابله با مفسدان اقتصادی هم تعطیل‌بردار نیست و کار با جدیت دنبال می‌شود.

پرونده کوروش کمپانی باز است

رییس پلیس امنیت اقتصادی فراجا درباره آخرین وضعیت کوروش کمپانی، تصریح کرد: پرونده کوروش کمپانی باز است، یکی از موضوعاتی که داریم بررسی می‌کنیم کسانی هستند که قصور داشتند، بخشی از بانک‌ها، بخش‌هایی که مباحث پولشویی را کنترل می‌کردند و کسانی که در ترکیه بعد از ۳۳ روز بازداشت آنان و تحویل به سفارت، گذرنامه رسمی و قانونی به آنها داده و از ترکیه خارج شدند و جمع‌آوری اموال اعم از منقول و غیرمنقول کارها در حال انجام است.

رحیمی بیان کرد: در ۴۸ ساعت آخرین وضعیت پرونده را کنترل می‌کردم، این موضوع به‌صورت جدی در حال پیگیری است. وی با اعلام اینکه داریم این پرونده را به‌صورت جدی دنبال می‌کنیم، افزود: با پیگیری خوب پلیس اینترپل فراجا بحث اعلام قرمز انجام شد که امیدواریم به نتیجه برسد.