به گزارش اکوایران، سید محمد هادی سبحانیان، رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور، مدعی شد که در سال گذشته نسبت به سال‌های قبل، میزهای خدمت در راستای خدمات‌رسانی به اصناف، کسبه و بازاریان 10 برابر شده است. او همچنین هدف اصلی سازمان را در استفاده از ظرفیت تبصره ماده 100 ایجاد تحول در وصول مالیات از اصناف و همچنین انجام تکالیف عنوان کرد.

سبحانیان در ادامه از اخذ احکامی نسبت به گسترش ظرفیت تبصره 100 خبر داد. به‌طوری که سقف فروش در تبصره ماده ۱۰۰ را تا سقف ۱۸ میلیارد تومان رسیده است؛ یعنی بیش از ۳ برابر نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است.

بر اساس اعلام رییس سازمان امور مالیاتی در راستای توسعه مشوق‌ها، تقسیط‌های بلندمدت برای کسبه و فعالین اقتصادی که از تبصره ماده ۱۰۰ استفاده می‌کنند، در نظر گرفته شده که این از موضوعات اصلی مطرح شده در جلسه با اصناف بوده و مقرر شده بخشنامه‌های تبصره ماده ۱۰۰ با نظر و مشارکت اصناف ارائه شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین عنوان کرد که با توجه به رویکرد‌های جدید مالیات ستانی، به سمت سیستمی شدن مالیات در حرکت هستیم و در مراحل دادرسی به سمت استفاده از ضرایب کاهشی رفته‌ایم.