به گزارش اکوایران، شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی با اکثریت آرا با صدور قطعنامه ای نحوه همکاری جمهوری اسلامی ایران با این آژانس را مورد انتقاد قرار داد.

بنا بر گزارش خبرگزاری رویترز، شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی متشکل از سی و پنج کشور قطعنامه‌ای را تصویب کرد که ایران را در مورد نحوه پاسخگویی در مورد اورانیوم کشف شده در برخی سایت های اعلام نشده مورد انتقاد قرار می‌دهد.

دیپلمات‌ها در نشستی پشت درهای بسته روز چهارشنبه گفتند، شورای حکام دیده بان هسته ای سازمان ملل متحد با اکثریت آرا قطعنامه‌ای را تصویب کرد که در آن از ایران به دلیل عدم پاسخگویی مناسب در توضیح آثار اورانیوم کشف‌شده در سه سایت اعلام‌نشده مورد انتقاد قرار داده است.

به گفته دیپلمات ها، تنها دو کشور روسیه و چین با این قطعنامه مخالفت کردند. در حالی که 30 کشور رای موافق و سه کشور (هند، پاکستان و لیبی) رای ممتنع دادند.

این قطعنامه تصریح دارد که هیئت مدیره «نگرانی عمیق خود را ابراز می‌کند» که منشا آثار کشف شده به دلیل همکاری ناکافی ایران توضیح‌ناپذیر است و از ایران می‌خواهد «بدون تأخیر» با سازمان ناظر هسته ای تعامل کند.