مخارج جدید دولت فردا رونمایی می‌شود؛

اعتراض بازنشسته های تامین اجتماعی به استنکاف دولت از اجرای مصوبه افزایش حقوق و دستمزد سال ۱۴۰۱، سرانجام نتیجه داد و دولتی ها کوتاه آمدند. آنچه امروز سخنگوی دولت و همچنین سرپرست وزارت کار به خبرنگاران گفتند، نشان می دهد دولت رئیسی بار مالی مصوبه شورای عالی کار درباره دستمزد کارگران بازنشسته را پذیرفته و قصد دارد فردا از جزئیات نحوه افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی رونمایی کند؛ موضوعی که به مطالبه جدی این گروه از بازنشستگان تبدیل شده بود و اعتراضات گسترده آنها، مجلس را به بررسی مصوبه دولت تا ابطال آن وادار کرد. حالا دولت باید به جای مصوبه خود که به افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اکتفا کرده بود، حقوق آنها را ۳۸ درصد افزایش دهد. البته باید تا فردا و رونمایی از تصمیم جدید دولت منتظر ماند زیرا دولتی ها امروز به جزئیات این تصمیم خود اشاره ای نکردند.

اصلاح مقررات ارزی بعد از ۱۰ سال؛

بعد از ۱۰ سال، مقرارت ارزی در حوزه تجاری، بازنگری، اصلاح و تکمیل شد. بانک مرکزی امروز مجموعه مقررات ارزی رو با توجه به تغییر فرآیند تجارت خارجی کشور منتشر کرد. مجموعه مقررات ارزی در قالب هفت بخش اصلاح و تکمیل شده که «واردات کالا و خدمت»، «حمل و نقل، بیمه و بازرسی کالاهای وارداتی»، «خدمات ارزی و سایر مبادلات ارزی بین‌المللی» و «تسهیلات ارزی و ضمانت‌نامه‌های ارزی»، ازجمله این بخش هاست.

 

افشای نصف و نیمه قرارداد سرخابی‌ها؛

بعد از ۸ سال، دو باشگاه استقلال و پرسپولیس مبلغ قراردادهای بازیکنان و کادر فنی رو افشا کردن که البته، این اطلاعات ناقص است. در گزارش این دو باشگاه، رقم قراردادهای جدید لحاظ نشده است.