به گزارش اکوایران، جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران به ریاست عابد ملکی - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران - تشکیل شد تا با توجه به تشدید آلودگی هوا در پایتخت و شهرستان‌های استان تهران برای روزهای آینده تمهیدات لازم اتخاذ شود.

کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران در حالی بار دیگر تشکیل جلسه داده که بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین کیفیت هوای این شهر هم‌اکنون با میانگین 176 و در شرایط ناسالم است. همچنین ۲۸ ایستگاه در شرایط آلوده قرار دارند که از این تعداد شرایط ۲۶ ایستگاه به رنگ قرمز و دو ایستگاه به رنگ بنفش درآمده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران در تشریح مصوبات کمیته اضطرار به ایسنا گفته با توجه به پایداری شرایط جوی و تشدید آلودگی هوا مقرر شد فردا و پس‌فردا (سه‌شنبه و چهارشنبه، ۱۳ و ۱۴ دی) تمامی دانشگاه‌ها و مدارس استان تهران در تمامی مقاطع به جز در شهرستان‌های فیروزکوه و دماوند، کلاس‌های آموزشی خود را به صورت غیرحضوری و مجازی دایر کنند. همچنین تمامی مهدکودک‌های استان تهران به جز دو شهرستان یادشده، تعطیل خواهد بود.

به گفته عابد ملکی، برای دو روز آینده اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل همانند روزهای گذشته اجرایی خواهد شد و فروش روزانه طرح ترافیک توسط شهرداری تهران ممنوع است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران خبر داده که فعالیت کارخانه‌های تولید شن و ماسه و آسفالت نیز برای دو روز آینده متوقف خواهد بود.

ملکی از همه شهروندان درخواست کرده از ترددهای غیرضروری خودداری کرده و در صورت لزوم حتما از ماسک N۹۵ استفاده کنند.

براساس اظهارات معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران، دورکاری ادارات استان تهران برای گروه‌های حساس و پرخطر شامل زنان باردار، مادران دارای کودک دبستانی و زیر شش سال، بیماران قلبی، ریوی، تنفسی، همه کارمندان بالای ۵۰ سال و همچنین کارمندان سرطانی اجرایی خواهد شد.