به گزارش اکوایران، قیمت طلای جهانی در معاملات روز چهارشنبه هفته گذشته توانست از نزدیکی 1810 دلار به بالای مرز 1840 دلار برسد. قیمت طلا در روز چهارشنبه رقم‌هایی بالای 1845 دلار را ثبت کرد و رکورد دوماهه خود را ارتقا داد. قیمت طلا در پایان معاملات آن روز 1840 دلار بود و بازدهی حدود 1.7 درصدی را طی یک روز به ثبت رسانده بود. دامنه نوسان قیمت طلا در روزهای پنج‌شنبه و جمعه محدودتر بود. قیمت فلز گرانبها در پایان معاملات روز جمعه 1836 دلار بود. مرز 1830 دلار از نظر تکنیکال برای طلا مهم بود و اینکه فلز زرد رنگ جایگاه خود بالای این مرز را حفظ کرد، به نوعی امیدوارکننده بود.

بازار طلای جهانی در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است و طلا فردا کار خود را در حالی آغاز می‌کند که برخی معتقدند تصمیم بانک‌های مرکزی در مورد افزایش نرخ بهره یک اشتباه است و فلز گرانبها می‌تواند مانعی در برابر این سیاست‌گذاری اشتباه باشد.  از طرف دیگر رشد قیمت نفت نیز به نوعی کمک می‌کند که قیمت طلا افزایش یابد. به اعتقاد تحلیل‌گران اگر طلا بتواند در این هفته بالای مرز 1850 دلار قرار گیرد، این شانس را دارد که فاز صعودی جدید را آغاز کند.

رمزارز بیت کوین اتریوم

بازدهی هفتگی بیت کوین و اتریوم هنوز منفی است

قیمت بیت کوین در ساعت 12 و 34 دقیقه عصر امروز به وقت ایران روی 35 هزار و 806 دلار قرار داشت و بازدهی جزئی مثبت را نسبت به 24 ساعت گذشته به ثبت رسانده بود، اما بازدهی 7 روزه قیمت بیت کوین حدود منفی 17 درصد بود. سرمایه بازار بیت کوین 676 میلیارد دلار گزارش می‌شد و بیشترین و کمترین قیمت این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته حدود 5 درصد اختلاف داشتند.

قیمت اتریوم 2 هزار و 518 دلار گزارش می‌شد. بازدهی 24 ساعته آن مثبت، اما بازدهی 7 روزه آن حدود منفی 24 درصد بود. سرمایه بازار اتریوم در حوالی 298 میلیارد دلار قرار داشت و بیشترین قیمت این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته حدود 7.7 درصد از کمترین قیمت آن بیشتر بود. مشاهده می‌شد که نوسان قیمت بیت کوین و اتریوم در 24 ساعت گذشته از مقادیر متعارف هفته‌های اخیر شدیدتر بود.