به گزارش اکوایران، طلا هفته گذشته در حدود 0.9 درصد افزایش قیمت داشت، سقف 2070 دلاری را ملاقات کرد و بیش از 80 دلار تا پایان هفته ریزش داشت. در حال حاضر دو عامل اصلی بر این بازار سایه انداخته اند: تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره هدف آمریکا و همچنین تحولات جنگ در اوکراین.

در حال حاضر پیش بینی می شود طلا همچنان به روزهای پر نوسان خود ادامه دهد و منشا اصلی این اتفاق نیز نوسان بالا در بازارهای پر ریسک مانند بورس است. جلسه فدرال رزرو در روز چهارشنبه نیز تاثیر زیادی بر روی قیمت فلز زرد خواهد داشت. همچنین چشم معامله گران به ادامه تحولات اوکراین و به ویژه سطح تحریم های غرب علیه روسیه دوخته شده است.

تخمین تحلیل گران درباره محدوده نوسان قیمت طلا چیزی بین 1960 دلار و 2050 دلار است. با این حساب احتمال رکوردشکنی طلا در روزهای آینده حداقل از نگاه تحلیل گران پایین است مگر اینکه اتفاق پیش بینی نشده ای در جنگ اوکراین رخ دهد و اوضاع را متشنج تر از حال حاضر بکند.

تحلیل گران و بازار انتظار دارند که جرومی پاول در نشست روز جمعه موضع شفافی داشته باشد. جنگ اوکراین و موضوع افزایش نرخ بهره فدرال رزرو سبب به وجود آمدن فضای مبهم در بازارها شده است. آیا فدرال رزرو دست به افزایش نرخ بهره پیش از مقدار پیش بینی شده می زند؟ یا جنگ اوکراین و خطرات آن برای رشد اقتصاد جهانی سبب خواهد شد که بانک مرکزی آمریکا دست به عصا تر از گذشته عمل کند. موضوعی که احتمالا آن را می توان از سیگنال های پاول، رییس فدرال رزرو در روز چهارشنبه برداشت کرد. حرکت بلند مدت قیمت طلا شاید از میان جلسه این هفته خارج شود.