سکه امامی تحت فشار نزولی های بازار قرار گرفته است. دیشب در بازار پشت خطی، فلز گران بهای داخلی سطح حساس ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را از دست داد و حتی نتوانست محدوده ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی را حفظ کند. 

photo_۲۰۲۲-۰۳-۱۶_۰۹-۲۳-۲۴ (2)

به نظر می رسد افت یکباره و قابل توجه سکه ناشی از سقوط بهای اونس طلا در بازارهای جهانی بود. طلای جهانی در روزهای اخیر نه تنها نتوانست خود را به بالای مرز ۲ هزار دلاری برساند، بلکه به سرعت به نزدیکی مرز هزار و ۹۰۰ دلاری رسیده است. به نظر می رسد این سطح از افت طلا مورد انتظار بازیگران داخلی نبوده است و سعی دارند خود را با این اتفاق تطبیق دهند. 

گفته می شود رییس جمهور اوکراین اعلام کرده است که این کشور به عضویت ناتو در نمی آید و همین موضوع موجب شده است که احتمال کاهش تنش ها با روسیه بیشتر شود. همین موضوع سطح نگرانی ها در بازارهای جهانی را تا حدی کاهش داد و تقاضا برای اونس را پایین آورد. ترکش این اتفاق در شب گذشته به بازار داخلی سکه و خریداران برخورد کرد. 

سکه با رفتن به زیر سطح حساس ۱۲میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی، انتظارات کاهشی را افزایش داده است. در صورتی که در روز جاری، دلار زیر خط ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان باقی بماند، سکه کار دشواری حتی برای برگشت به سوی محدوده ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خواهد داشت. 

photo_۲۰۲۲-۰۳-۱۶_۰۹-۲۳-۲۳