بر اساس نظر تحلیل گران پیشرفت احتمالی در مذاکرات آتش بس میان روسیه و اوکراین عاملی است که می تواند در هفته آینده سبب کاهش قیمت طلا شود. تازه ترین نظرسنجی سایت کیتکو از تحلیل گران و خرده سرمایه گذاران بازار طلا نشان می دهد، فضای کاهشی در بازار طلا فضای غالب است.

در حالی که بیشتر تحلیل گران انتظار دارند قیمت طلا در هفته آتی کاهشی باشد، تحلیل گران تکنیکال بازار بازه 1880 دلار تا 1900 دلار را بازه محتمل برای نوسان طلا عنوان کردند. البته در حال حاضر بسیاری از تحلیل گران قیمت های زیر 1900 دلار فلز زرد را فرصت خرید بلند مدت می دانند.

در نظرسنجی وال استریت این هفته سایت کیتکو که از میان تحلیل گران بازار به عمل می آید 19 نفر شرکت کردند. همانطور که گفته شد فقط پنج کارشناس معادل با 28 درصد باور دارند طلا در هفته آینده صعودی خواهد بود در حالی که 10 نفر معادل با 56 درصد به نزولی بودن قیمت فلز زرد در هفته آینده رای دادند. سه نفر هم نوسان زیادی را برای قیمت طلا در هفته آینده پیش بینی نمی کنند.

در همین حال 60 سرمایه گذار خرد نیز در نظرسنجی مین استریت این سایت شرکت کردند که نتایج نسبت به نظرسنجی قبلی نسبت به قیمت طلا خوشبینانه تر است. 56 درصد از این سرمایه گذاران باور دارند که طلا هفته آینده افزایش قیمت خواهد داشت، 28 درصد گفتند طلا نزولی خواهد بود و 16 درصد هم رای خنثی دادند. با اینکه اکثریت در این نظرسنجی همچنان صعودی است اما مقایسه نظرسنجی مین استریت با هفته های پیش خود حکایت از افت مقدار صعودی ها در بازار دارد.