به گزارش اکوایران، هفته آینده برای بازارهای جهانی هفته ای به سطح بالای انتشار آمارهای اقتصادی خواهد بود. مهمترین این گزارش ها که تمرکز بیشتر فعالان بازار را به خود اختصاص خواهد داد داده های مربوط به تورم آمریکا است. تورمی که اکنون بر بالاترین حد خود در چهار دهه اخیر قرار دارد و انتظار می رود به بالای مرز 8 درصدی برسد.

از عوامل جدید تاثیرگذار بر بازار طلا برنامه فدرال رزرو برای کاهش ترازنامه خود به اندازه 95 میلیارد دلار در ماه است؛ موضوعی که پیش بینی می شود از ماه می آغاز شود. یکی دیگر از موضوعات احتمال بالای افزایش نیم درصدی نرخ بهره در نشست ماه می است که البته پیشاپیش روی این موضوع حساب باز کرده است. بسیاری از تحلیل گران یک یا افزایش نیم درصدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو را در صورت ادامه فشارهای تورمی محتمل می دانند.

به همین دلیل است که آمار تورم ماه مارس که قرار است در روز پنج شنبه هفته پیش رو منتشر شود، داده های بسیار با اهمیتی به حساب می آید. البته پیش بینی ها در حال حاضر حکایت از رشد مجدد تورم دارد به این دلیل که قیمت بنزین در ماه مارس افزایش قابل توجهی داشته است. قیمت مواد غذایی نیز روندی افزایشی داشته است.

البته موضوع دیگر نیز این است که بازارها هنوز درباره توان فدرال رزرو برای ادامه سیاست های انقباضی خود به صورت تهاجمی در ادامه سال جاری میلادی دچار شک هستند. ریشه این شک به نگرانی ها درباره رشد اقتصادی بر می گردد و این موضوع فدرال رزرو را در یک دو راهی مهم قرار داده است.