ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی وارد کانال 13 میلیون تومانی شد. از نگاه برخی فعالان، چنین اتفاقی نشان می دهد که معامله گران نسبت به آینده قیمتی فلز گران بهای داخلی خوشبین هستند. به نظر می رسد همین خوشبینی موجب می شد که سکه در روز یک شنبه در برخی مقاطع 400 هزار تومان بیشتر از ارزش ذاتی مورد معامله قرار بگیرد.

روز یک شنبه، سکه در مقطعی به بالای محدوده 13 میلیون و 400 هزار تومان رفت، هر چند که به سرعت با افزایش فروش ها به محدوده 13 میلیون و 300 هزار تومان بازگشت. در ساعات پایانی روز یک شنبه بار دیگر فلز گران بهای داخلی به محدوده 13 میلیون و 400 هزار تومانی نزدیک شد تا انتظارات افزایشی برای ابتدای روز جاری تقویت شود.

photo_۲۰۲۲-۰۴-۱۸_۰۹-۰۵-۳۸

به گفته فعالان، تا زمانی که روند قیمتی دلار صعودی است و این ارز کشش دارد که مرز 28 هزار تومانی را بشکند، روند صعود در بازار سکه نیز متوقف نخواهد شد. سکه در صورتی وارد فاز نزولی خواهد شد که امروز دلار محدوده 27 هزار و 800 تومان را از دست بدهد. البته ماندن دلار زیر مرز 28 هزار تومان نیز توان سکه برای افزایش قیمت را از میان خواهد برد.

تحلیل گران فنی بازار سکه باور دارند تا زمانی که این فلز گران بها بالای محدوده 13 میلیون و 200 هزار تومان قرار دارد، احتمال رشد بیشتر قیمت وجود خواهد داشت. 

photo_۲۰۲۲-۰۴-۱۸_۰۹-۰۵-۳۷ (2)