تعطیلات عید فطر باعث کاهش معاملات در آستانه تعطیلات شده است و حجم معاملات کاهش یافته است.گروهی از معامله گران در آستانه تعطیلات معامله نمی کنند.

ابلاغ دستورالعمل جدید در بازار ارز تقاضا را در بازار محدود خواهد کرد ولی انتظار میرود باعث افزایش عرضه ارز در بازار شود. به همین خاطر معامله گران منتظر مشاهده آثار دستورالعمل جدید در میزان عرضه و تقاضای ارز هستند.

مجموع این عوامل باعث شد تا نرخ ارز در این هفته با ثبات نسبی همراه بوده و قیمت دلار در محدوده ۲۸۱۰۰ محدود شود.

بازار هرات به خاطر عید فطر در روز جاری تعطیل بود ولی دلار سلیمانیه امروز یک پله عقب نشست و در محدوده ۲۸۱۴۰ تومان معامله شد. درهم امارات نیز این هفته را در قیمت ۷۷۰۰ تومان ثابت بود که ۶۰ تومان ،بیشتر از نرخ برابری دلار به درهم است.

دلار متشکل امروز در قیمت ۲۵۷۵۷ تومان قرارگرفت که حدود ۲۳۴۰ تومان با قیمت دلار آزاد اختلاف دارد. قیمت دلار متشکل نسبت به مدت مشابه هفته قبل حدود ۳۰۰ تومان افزایش یافته است.

ارزش اونس نسبت به سقف قیمتی خود در سال ۲۰۲۱ حدود ۷.۵ درصد کاهش یافته است ولی سکه امامی به خاطر افزایش قیمت دلار و میزان حباب در بالای محدوده مقاومتی ۱۳ میلیون تومانی است و این حمایت را نشکسته است. سکه تا محدوده نیمه کانال ۱۳ میلیونی پیشروی کرده بود که با کاهش ارزش اونس حمایت ۱۳ میلیونی خود را از دست نداده است. 

قیمت سکه امامی حدود ۱۳ میلیون و ۱۲۸ هزار تومان است و حدود ۵۴۵ هزار تومان حباب دارد.

هر گرم طلای هجده عیار نیز به قیمت ۱ میلیون و ۲۹۷ هزار تومان در بازار طلا معامله می‌شود.