در دومین روز هفته سکه امامی نه تنها توانست خود را بالای مرز ۱۴ میلیون تومانی تثبیت کند، بلکه خود را به بالای محدوده حساس ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رساند. 

عبور فلز گران بهای داخلی از محدوده یاد شده انتظارات افزایشی را در بازار سکه برجسته کرده است. با این حال، سکه در صورتی که ارزش اونس طلا نزولی تر شود،‌ می تواند کمی کاهش قدرت نمایی خریداران را احساس کند. 

photo_۲۰۲۲-۰۵-۱۶_۰۹-۱۴-۱۱

نگاه تحلیل گران فنی به آینده سکه 

تحلیل گران فنی باور دارند که سکه با عبور از محدوده ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان،‌ آمادگی صعود تا محدوده ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را کسب کرده است. با این حال، فلز گران بهای داخلی برای چنین صعود معناداری نیاز دارد که دلار به روند افزایشی قدرت مند خود ادامه دهد و به راحتی به بالای مرز ۳۱ هزار تومانی نفوذ کند. این در حالی است که اسکناس آمریکایی هفته گذشته نتوانست خود را بالای محدوده ۳۰ هزار و ۸۰۰ تومان تثبیت کند. 

جایگزینی سکه با دلار؟ 

ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی به بالای محدوده ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسیده است ولی هم چنان تفاوت معناداری با قیمت بازار دارد  و همین مساله می تواند تا حدی بازیگران محتاط را تشویق کند که به جای فلز گران بهای داخلی در بازار اسکناس آمریکایی سرمایه گذاری کنند. با این حال در بازار داخلی، معامله گران بزرگ به دلایل امنیتی ترجیح می دهند که سکه را به جای دلار بیشتر در سبد سرمایه گذاری خود قرار دهند. 

photo_۲۰۲۲-۰۵-۱۶_۰۹-۱۴-۱۰