خریدهای ارزی معامله گران حتی در بازار پشت خطی ادامه یافت و این موضوع موجب شد که اسکناس آمریکایی تا محدوده ۳۰ هزار و ۶۵۰ تومان پیش روی کند. 

ماندن دلار بالای مرز ۳۰ هزار تومان و پیش روی روز یک شننبه پیام بازار دلار به سیاست گذار را واضح تر کرد. این رفتار افزایشی از نگاه برخی تحلیل گران نشان می داد که دیگر معامله گران تنها بر اساس اخبار موقعیت خود را تنظیم نمی کنند. به نظر می رسد معامله گران برای تغییر چشم انداز خود نیاز دارند که کمی بلاتکلیفی های سیاسی اقتصادی مرتفع شود. 

البته در حالی که گروهی از فعالان، افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر را واکنشی بازار ارز به اوضاع کشور تلقی می کنند، برخی دیگر باور دارند بازارساز به دنبال آن است که ذخایر ارزی خود را با بالاترین قیمت ممکن به فروش برساند. این گروه باور دارند که بازارساز طی روزهای آتی با افزایش عرضه خود مانع از رشد دلار خواهد شد و  افزایش روزهای اخیر را تحت تاثیر تغییر شرایط بنیادی نمی دانند. 

در روز جاری، با توجه به افزایش قیمت شب گذشته می توان حدس زد که در ابتدای معاملات خریداران قدرت نمایی کنند. با این حال، تا زمانی که محدوده ۳۰ هزار و ۸۰۰ تومانی شکسته نشود، خریداران به شکل معنادار وارد بازار نخواهند شد. 

photo_۲۰۲۲-۰۵-۱۶_۰۹-۱۴-۰۹