روزنامه اطلاعات نوشته قیمت دلار وارد کانال 33 هزار تومان شده، یکی از پرسش ها این است که آیا دلار با ورود به کانال تاریخی ۳۳ هزار تومانی، از سقف قیمتی خود فاصله بیشتری خواهد گرفت و رکوردهای جدیدی را ثبت خواهد کرد؟ سوال دیگر این است که آیا اسکناس آمریکایی با رشد قیمت به سقف تاریخی ۳۳ هزار و ۲۰۰ تومان، دچار اصلاح خواهد شد و به سوی حمایت بزرگ ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومانی عقب می نشیند؟ 

معامله گران بازار ارز به این سوالات از زاویه دیدهای مختلفی پاسخ داده اند. یک گروه از زاویه دید سیاسی و دیگر دسته از دریچه چشم بازارساز. 

برخی از معامله گران که به اثر اتفافات سیاسی در بازار باور دارند، معتقدند که اخبار احتمال افزایش تنش ها میان ایران و غرب را بیشتر منعکس می کند. این گروه به دلیل همین موضوع، انتظار دارند که قیمت اسکناس آمریکایی به مسیر افزایشی ادامه دهد و سقف های تازه ای را تجربه کند. برخی از آن ها نیز احتمال می دهند پرونده ایران به شورای امنیت بازگردد و اعتقاد دارند این موضوع، عواقب ناخوشایندی برای بازار خواهد داشت.

در مقابل، دسته ای از معامله گران به اثرگذاری بازارساز بر روند قیمت ها بسیار تاکید دارند. این گروه اعتقاد دارند که بانک مرکزی با باز کردن دست صرافی ها برای خرید ارز از صادرکنندگان به قیمت توافقی، می تواند زمینه ساز نزول قیمت دوباره اسکناس آمریکایی شود. رئیس بانک مرکزی از افزایش عرضه ارز در صرافی‌ها خبر داده است.

در کنار این، دیشب اسکناس آمریکایی تا نزدیک مرز ۳۳ هزار تومانی افت کرد و همین عامل نیز کمی کاهشی های بازار را امیدوار کرد.