اسکناس آمریکایی در روز سه شنبه توان نزول به زیر محدوده ۳۱ هزار و ۶۵۰ تومان را نداشت. این موضوع موجب شد که کمی انتظارات کاهشی در بازار دلار کم رنگ شود و معامله گران محدوده یاد شده را به عنوان نقطه جدیدی برای کف قیمت این ارز در نظر بگیرند. از سوی دیگر،‌ دلار در ادامه روز سه شنبه توانست به بالای مقاومت ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومان بازگردد تا انتظارات افزایشی در بازار به آرامی فعال تر شوند. 

به باور برخی فعالان، اظهارات مطرح شده مبنی بر احتمال تشدید تحریم ها توسط آمریکا یکی از موضوعاتی است که اجازه افت قیمت بیشتر به دلار را نداده است. در کنار این، بازیگران افزایشی عنوان می کنند که در شرایطی که توافق هسته ای ایجاد نشده است،‌ سفر بایدن به خاورمیانه نیز می تواند زمینه ساز فشار بیشتر به ایران شود. با این حال، این گمانه زنی های سیاسی در حالی مطرح می شود که برخی فعالان باور دارند،‌ دلار در سال های اخیر رشد سنگینی را تجربه کرده است و بیش از ۸ برابر شده است، در این شرایط آن ها انتظار دارند که سطح تقاضا با توجه به چنین تاریخچه قیمتی، دچار محدودیت های بیشتری شود. 

در حالی که تقاضا بسیار بعید است که به سطح زمستان ۹۶ برسد، عرضه بازارساز با توجه به حذف دلار ۴ هزار و ۲۰۰ تومان می تواند بیشتر شود و از این جهت مانع افزایشی های بازار شود. در مقیاس روزانه نیز دلار بدون شکست محدوده ۳۲ هزار و ۲۰۰ تومان توان صعود خاصی را نخواهد داشت. اما گذر از سطح یاد شده خریداران را به اندازه ای قوی خواهد کرد که حتی احتمال برگشت به کانال ۳۳ هزار تومانی وجود خواهد داشت 

photo_۲۰۲۲-۰۶-۲۲_۰۹-۱۸-۳۶