حباب سکه روز به روز کمتر می شود. حباب سکه که در مقطعی از تیرماه به بالای ۱۴ درصد رسیده بود، روز سه شنبه در دامنه ۸ درصدی قرار گرفت. 

افت حباب سکه از نگاه برخی فعالان می تواند نشان دهنده احتیاطی باشد که در میان بازیگران فلز گران بهای داخلی وجود دارد. این احتیاط در شرایطی یشتر آشکار می شود که سکه در واکنش به رشد ۵۰۰ تومانی دلار،‌ تنها ۵۰ هزار تومان رشد قیمت را به ثبت رساند. در واقع به نظر می رسد سکه بازان در شرایط کنونی نسبت به ادامه رشد اسکناس آمریکایی اطمینان زیادی ندارند و به همین دلیل سعی می کنند که نسبت به افزایش دلار با احتیاط واکنش دهند. 

حباب سکه با وجود کاهش روزهای اخیر هم چنان بالاست. ارزش ذاتی سکه در حوالی ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قرار دارد، حال آنکه در بازار آزاد، فلز گران بهای داخلی بالای محدوده ۱۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خرید و فروش می شد. در این شرایط می توان گفت که در صورت احیای توافق هسته ای، سکه امامی نسبت به دلار ممکن است افت بیشتری را تجربه کند. شاید همین موضوع است که احتیاط را در بازار فلز گران بهای داخلی بالا برده است. 

به باور تحلیل گران، در صورتی که در روز جاری، سکه بالای خط ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان باقی بماند، خبری از افت معنادار جدیدی در بازار نخواهد بود و بازار برای پیش روی در گام اول نیاز دارد که از مقاومت ۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان عبور کند. 

photo_۲۰۲۲-۰۶-۲۹_۰۹-۰۳-۵۶