سکه امامی مرز ۱۵ میلیون تومانی را از دست داد. با این حال این فلز گران بها توانست در محدوده ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان مورد حمایت واقع شود و در بازار پشت خطی توانست به بالای کانال ۱۵ میلیون تومان بازگردد. 

با توجه به روند طی شده در روز گذشته می توان گفت که برای بازیگران بازار سکه در مرحله اول محدوده ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اهمیت دارد. در صورتی که فلز گران بهای داخلی به زیر این محدوده نرود، به تدریج خریداران با اطمینان بیشتری وارد بازار خواهند شد. از نگاه تحلیل گران فنی در صورتی که سکه به بالای محدوده مقاومتی ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برود،‌ قدرت نمایی خریداران نیز در بازار بیشتر خواهد شد. 

ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی زیر سطح ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی قرار دارد و این موضوع نشان می دهد که ظرفیت سکه برای رشد بنیادی و دامنه دار چندان زیاد نیست. با این حال، رفتار قیمت دلار حتی می تواند رفتارهای بنیادی بازیگران سکه را تحت تاثیر قرار دهد. در واقع به دلیل اینکه ممکن است دلار پیش روی خود را در کانال ۳۱ هزار تومانی ادامه دهد، احتمال دارد که سکه نیز به بالای محدوده ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برود. 

روند بهای اونس طلا نیز در بازارهای جهانی افزایش معناداری نداشته است که سکه بازان را تحریک به خرید کند. 

photo_۲۰۲۲-۰۷-۰۵_۰۹-۱۸-۲۹