اسکناس آمریکایی در روزهای یک شنبه و دوشنبه دو افت قابل توجه را به ثبت رساند. با این حال، رفتار بازیگران در بازار پشت خطی نشان می دهد که ممکن است جهت قیمت دلار در روز جاری تغییر کند. 

دلار که در مقطعی از روز دوشنبه حتی تا محدوده۳۰ هزار و ۹۰۰ تومان افت کرده بود، شب گذشته(پس از پایان رسمی کار بازار) در معاملات پشت خطی توانست به بالای سطح ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان برگردد. تغییر روند قیمت دلار در بازار پشت خطی موجب شده است که انتظار شروع افزایشی دلار در روز سه شنبه بالا برود. 

گفته می شود که دیروز در بازار درهم، روند نزولی متوقف شد و حتی در بازار پشت خطی، این ارز توانست به بالای سطح ۸ هزار و ۷۵۰ تومان برگردد. با این سطح قیمتی،‌ اسکناس آمریکایی در بازار داخلی حتی می تواند به بالای مرز ۳۲ هزار تومان برود. 

به باور تحلیل گران فنی، در صورتی که اسکناس آمریکایی به بالای محدوده ۳۱ هزار و ۸۰۰ تومانی برود، حتی احتمال رشد قیمت تا محدوده ۳۲ هزار و ۲۰۰ تومان وجود خواهد داشت. با این حال، در صورتی که دلار به زیر سطح ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان برگردد،‌ بار دیگر قدرت کاهشی ها در بازار بیشتر خواهد شد. دلار در روز دوشنبه توان افت قیمت به زیر محدوده ۳۰ هزار و ۸۰۰ تومانی را نشان نداد و به نظر می رسد این کانال، کف مهمی برای بازار ارز است. 

photo_۲۰۲۲-۰۷-۰۵_۰۹-۱۸-۳۰