به گزارش اکوایران، دلار در صرافی ملی هم امروز رشد کرد و با فاصله یک پله ای از دلار متشکل در محدوده ۲۷ هزار و ۸۵۵ تومان برای فروش روی تابلوی صرافی ثبت شد.

روز قبل سپاه پاسداران از بازداشت معاون سفیر انگلستان در منطقه ای در کرمان همزمان با رزمایش موشکی سپاه خبر داد. آمریکا هم از اعمال دوباره تحریم ها علیه ایران خبر داد. آمریکا بخشی از  شبکه تجارت نفت و انرژی ایران را تحریم کرد. با انتشار اخبار فوق در بازار انتظار حصول توافق در کوتاه مدت کمرنگ شد.

با وجود انتظارات افزایشی در بازار امروز دلار هرات کاهشی شد و کانال ۳۱ هزار تومان را  ترک کرد. دلار تهران هم امروز بی تفاوت به اخبار در محدوده قبلی نوسان کرد. دلار در سلیمانیه حدود ۲۰۰ تومان کاهش یافت ولی درهم دبی امروز افزایش یافت و با افزایش قیمت درهم  تعادل قیمتی بین درهم و سلیمانیه از بین رفت. فروشندگان درهم دبی امروز حاضر به فروش در قیمت های پایین نشدند و قیمت ها را افزایش دادند. با مقاومت دلار تهران در مقابل افزایش، فاصله قیمتی دلار تهران با نرخ برابری درهم به دلار به بیش از ۷۰۰ تومان رسید. تحلیلگران می گویند ارائه قیمت های مختلف و اختلاف های قیمتی بالا باعث ورود تقاضای آربیتراژی به بازار ارز می شود که در این صورت، نوسانگیران بیشتری وارد بازار ارز خواهند شد.

وضعیت بازار سکه

قیمت طلا با تقویت انتظارات از تشدید سیاست های انقباضی فدرال رزرو به کاهش خود ادامه داد و در محدوده ۱۷۴۳ دلار قرار گرفت.  سکه و طلا تحت تأثیر قیمت دلار و اونس قیمت گذاری می شود. سکه امامی امروز در محدوده ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد که با توجه به کاهش قیمت اونس و ثابت بودن قیمت دلار حباب سکه امامی افزایش پیدا کرد و در نیمه بالای کانال ۱۴ درصدی جای گرفت. با ثابت بودن قیمت دلار و کاهش ارزش اونس معامله گران سکه در مقابل کاهش قیمت ها مقاومت می‌کنند و همین مسئله باعث رکورد شکنی ها متوالی حباب سکه شده است.

انتظارات افزایشی در بازار طلا باعث شده حباب طلای آب شده به بالای  ۶۰ میلیون تومان در هر کیلوگرم برسد. حباب بالای طلای آب شده به این خاطر عجیب است که در اکثر روزهای معمولی، طلای آب شده کمی حباب منفی دارد ولی این میزان از حباب طلای آب شده نشان دهنده سمت و سوی انتظارات معامله گران آب شده و مقاومت آنها برای فروش در قیمت های پایین تر است.