بازار ارز در ابتدای هفته جاری در معرض خبرهایی قرار گرفته است که می تواند قیمت اسکناس آمریکایی را در مسیر صعودی قرار دهد. به عنوان مثال، رییس جمهور آمریکا اخیرا عنوان کرده است، تا زمانی که ایران به برجام برنگردد، فشار اقتصادی و دیپلماتیک واشنگتن ادامه می‌یابد. در خبری دیگر عنوان شده است که ایران غنی سازی با سانتریفیوژهای پیشرفته را در فردو  آغاز کرده است  در واقع، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی به اعضای این نهاد بین‌المللی که رویترز به نسخه‌ای از آن دست یافته، اعلام کرده است: «آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تایید می‌کند که ایران تزریق گاز هگزافلوراید اوارنیوم غنی شده تا 5 درصد به آبشار 166 سانتریفیوژی IR-6 را در فردو آغاز کرده است».

مجموع این اخبار چندان برای بازیگران کاهشی بازار خوشایند نیست و ممکن است زمینه ساز ورود برخی از خریداران احتیاطی به بازار معاملات اسکناس آمریکایی شود. با این حال، شرایط بازار حداقل در معاملات خرد غیررسمی نشان می داد که وضعیت معاملات متشنج نیست و قیمت تمایل خاصی برای قرار گرفتن در مسیر صعودی نداشته است. 

در روزهای شنبه و یک شنبه، کانال های اطلاع رسانی معامله گران،‌ نرخ خاصی را گزارش نکردند ولی در کانال های معاملاتی خرد بازیگران، قیمت دلار در محدوده ۳۱ هزار و ۲۰۰ الی ۳۱ هزار  و ۳۰۰ تومان قرار داشت. این موضوع نشان می دهد که علی رغم اخبار سیاسی که می تواند احتمال احیای توافق هسته ای را کمرنگ تر جلوه دهد، معامله گران به دلیل اینکه ازعرضه بازارساز هراس دارند، به راحتی حاضر نیستند که در موقعیت خرید قرار بگیرند.